З 1 січня 2025 року в Україні відновиться мито та ПДВ на ввезення електричних автомобілів. Відсутність податків на імпорт стала однією з основних причин, чому електрокари набули популярності серед українців. Про це розповів голова ГС «Інститут досліджень авторинку» Станіслав Бучацький в ефірі Громадського радіо, повідомляє nnews.com.ua.
Серед основних факторів, що сприяють зростанню попиту на електричні автомобілі, Бучацький виділяє два. По-перше, це зростаюча кількість електрокарів на вторинному ринку. Багато із них купують за кордоном, де ринок електрокарів активно розвивається. Як правило, це вживані автомобілі, які доступніші порівняно з новими. Хоча в Україні також з’являються дорогі моделі, їх все ж істотно менше.
«Українці активно купують вживані Tesla, більшість з яких (понад 80%) прибули з США з аукціонів. Це, так звані, “битки”, які були пошкоджені в ДТП, відновлюються в Україні та використовуються далі. Найдешевша Tesla Model 3 зараз коштує близько 12 тисяч доларів, що є значним зниженням ціни в порівнянні з 30-40 тисячами доларів, які вона коштувала ще два роки тому», — зазначив Бучацький.
Друга причина зростання популярності електрокарів — це нульове розмитнення, яке діє з 2018 року. Для ввезення автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння потрібно сплачувати 10% мита, 20% ПДВ та акциз, тоді як для електрокарів — лише символічний збір у розмірі 1 євро за кожен кВт батареї. Однак з 1 січня 2025 року ці пільги скасують, і на імпорт електромобілів знову будуть нараховувати мито та ПДВ.
Читайте також: В Україні виявили 20-річний пікап Toyota з пробігом лише 28 000 км
З точки зору інфраструктури для зарядки електрокарів в Україні, ситуація виглядає обнадійливо. Кількість зарядних станцій в два рази більша, ніж в Польщі. Проте більшість українців користуються домашніми зарядними станціями, оскільки зарядка на публічних станціях за комерційним тарифом обходиться дорого. Що стосується дальності поїздки, більшість електричних автомобілів мають обмежений радіус дії, тому їх в основному використовують для поїздок у межах одного міста.
На думку Бучацького, для зручності водіїв варто створити єдину платформу, яка б відображала всі зарядні станції в Україні. Міністерство енергетики планує запуск національної мережі зарядних станцій, що є правильним кроком, особливо з огляду на те, що сучасні електрокари можуть проїхати лише обмежену відстань на одному заряді.
Отже, з 2025 року електрокари можуть стати менш доступними для українців через введення нових податків. Проте, сподіваємось, що розвиток інфраструктури подарує можливість активно використовувати електромобілі в Україні.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
З 1 січня 2025 року водії в Україні повинні оформляти "Зелену карту" заздалегідь, щоб уникнути…
Уникайте небезпек на дорозі: виявляйте невидимі дефекти авто, які можуть загрожувати безпеці. Дізнайтеся про найнебезпечніші…
Дізнайтеся, чому буксировка автомобілів з автоматичними коробками передач може призвести до серйозних поломок. Правила та…
Чорні смуги на дзеркалах автомобілів виконують роль маркерів для зон з різним вигином, покращуючи розпізнавання…
У статті розглядаються причини скрипу в передньому колесі автомобіля та надійні способи їх усунення. Досліджуємо…
Представлено броньований Lexus GX 550 з куленепробивним склом, тепловізором та захистом від вибухів. Ідеальний варіант…