З 1 січня 2025 року в Україні відбудуться суттєві зміни у правилах страхування автомобілів. Більше не доведеться купувати страховку лише для того, щоб мати папірець для поліції – нові правила істотно покращать захист водіїв, пише uamotors.com.ua.
Раніше українці часто стикалися з ситуаціями, коли після ДТП їм доводилося довго чекати на компенсацію, яка часто надходила не в найкращому вигляді, адже її виплачував винуватець через свою страхову компанію. Тепер, завдяки введенню принципу прямого врегулювання, все стане набагато простіше. Це дозволить зекономити час та зберегти нерви водіїв.
Крім того, нововведення торкнуться і сум виплат. Тепер, якщо в ДТП постраждали люди, водії зможуть отримати до 500 тисяч гривень, а за пошкоджене майно — до 250 тисяч гривень. І є підстави вважати, що в майбутньому ці суми можуть піднятися до європейських стандартів.
Ще однією важливою новиною є скасування коефіцієнту зносу. Тепер страхові компанії зобов’язані відновити автомобіль до стану, в якому він був до ДТП. Це означає, що для авто до 5 років будуть використовуватися лише нові запчастини, затверджені виробником, тоді як для старіших автомобілів – запчастини-аналоги.
Читайте також: Заберуть права на рік: назвали маневр за який жорстко карають водіїв
Якщо ви не бажаєте ремонтувати свою машину на тих СТО, які пропонує страхова компанія, ви зможете отримати виплату на свій рахунок та самостійно обрати, де здійснити ремонт. Це, безсумнівно, полегшує життя водіям.
Отже, з 1 січня 2025 року українські водії можуть з легкістю сприймати зміни в автомобільному страхуванні, які реально сприятимуть їхньому захисту та безпеці на дорозі.
Але варто зауважити, що вартість обов’язкового страхування зросте майже у два рази. На жаль варіант придбати до збільшення ціни ще в 2024 році не спрацює, бо у автомобіля сума компенсації у випадку страхового випадку буде менше, ніж у тих, хто оформить страхування в 2025 році.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Дізнайтеся, як правильно розшифрувати маркування колеса, щоб вибрати якісні шини та забезпечити безпеку на дорозі.
Не дайте себе обдурити на АЗС: читайте про поширені схеми шахрайства і будьте пильними при…
Досліджуйте, чому купівля старих шин може бути небезпечною. Навіть вигляд нових покришок не гарантує безпеку…
У 2024 році багато іконічних автомобілів припинили своє існування. Дізнайтеся, які моделі залишили слід в…
Деякі водії додають ацетон до бензину для очищення паливної системи та підвищення октанового числа. Однак…
В Україні спростили торгівлю вживаними авто: новий закон звільняє продавців від перереєстрації. Дерегуляція ринку покращить…