В Україні договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності («автоцивілка») тепер потрібно буде підписувати електронним підписом. З такою пропозицією виступив Нацбанк, повідомляє Today.
НБУ повідомляє, що з 1 січня 2025 року договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності («автоцивілка») обов’язково повинен мати електронний підпис автовласника та страхової компанії або посередника.
З 1 січня 2025 року в Україні зміняться правила автострахування через новий закон про ОСЦПВ. Головна зміна — поступове збільшення страхових виплат до рівня, як у Євросоюзі.
З 1 січня 2025 року за шкоду життю та здоров’ю виплачуватимуть 500 000 грн на одну людину і до 5 млн грн на один страховий випадок. З 1 січня 2026 року (але не раніше закінчення війни) виплати збільшаться до 1 млн грн на людину і до 20 млн грн на один страховий випадок.
Після вступу України до Євросоюзу виплати за шкоду життю та здоров’ю будуть поступово збільшуватися: спочатку до 10 млн грн на одну людину, потім до 20 млн грн, і зрештою до 32 млн грн. За один страховий випадок спочатку виплачуватимуть 50 млн грн, потім 100 млн грн, і врешті-решт 160 млн грн.
Підвищені виплати будуть діяти тільки для договорів страхування, укладених після 1 січня 2025 року. Для старих договорів все залишиться без змін.
Реформа автострахування в Україні дозволяє страховим компаніям самостійно встановлювати ціни для кожного клієнта. Для пільговиків буде знижка 50% на один поліс ОСЦПВ. Також більше не буде обмежень на виплати по Європротоколу.
Страхові виплати тепер мають видавати швидше.
Поліцейські можуть перевіряти наявність «автоцивілки» не тільки при порушенні ПДР чи ДТП, але й під час спостереження за дорогою, навіть через автофіксацію. Прикордонники тепер можуть перевіряти ОСЦПВ на кордоні, незалежно від того, де зареєстрований автомобіль.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Розкішні автомобілі часто коштують дуже дорого, але їхня ціна може різко знижуватися після покупки. Уже…
Купівля вживаного авто завжди несе ризики. Вік і пробіг часто використовують як показники надійності, але…
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…