Як обміняти електронні документи водія: пояснення

Електронні версії посвідчення водія і свідоцтва про реєстрацію автомобіля у застосунку “Дія” стали повноцінною альтернативою пластиковим документам. Це дозволяє громадянам уникнути витрат на виготовлення паперових копій. Проте ці електронні документи мають чинність тільки в Україні. Про це повідомила пресслужба Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ.

Часто громадяни звертаються до сервісних центрів МВС з проханням виготовити дублікат електронного документа на паперовому бланку. Проте в Україні така процедура не передбачена. Щоб отримати пластикову версію документа, громадянин повинен обміняти електронний документ.

Українці можуть обміняти своє електронне водійське посвідчення на пластикове в трьох способах: офлайн у будь-якому сервісному центрі МВС, онлайн через Кабінет водія або через застосунок “Дія”. Для цього потрібно мати при собі паспорт з відміткою про місце реєстрації проживання, довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків, пред’явити посвідчення в “Дії” та оплатити послугу обміну посвідчення та вартість бланка.

Для обміну електронного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластикове, людина повинна звернутися до будь-якого сервісного центру МВС, взяти талон на перереєстрацію транспортного засобу та оформити нове свідоцтво.

Для отримання цієї послуги потрібно мати при собі паспорт з відміткою про місце реєстрації проживання, довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в застосунку “Дія”.

Додатково потрібно буде сплатити за послугу перереєстрації та виготовлення пластикового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Орієнтовна вартість цих послуг становить 836 гривень.

Для ідентифікації громадян України на території країни, яким були втрачені або знищені документи, можна використовувати як звичайний електронний паспорт, так і паспорт, необхідний для виїзду за кордон.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також