Коли загоряється червона лампочка, в баку ще залишаються 5-10 літрів палива, що вистачить на 50-150 км. Але що робити, якщо ви далеко від міста і поблизу немає заправок? Є кілька способів знизити витрати пального, щоб проїхати більшу відстань.
Змініть стиль водіння. Уникайте різких натискань на педалі. Уявіть, що везете дорогого дідусю на його улюбленій «Волзі». Якщо попереду червоний сигнал світлофора, відпустіть педаль газу і не мчіть до нього на великій швидкості, щоб потім різко не гальмувати.
Читайте також:
Як правильно очистити машину від снігу, щоб не пошкодити її: поради для водіїв
Чому водіям треба стукати по капоту автомобіля в холодну погоду: пояснення поліції
Досвідчений водій відрізняється від справжнього майстра тим, що останній вміє передбачати ситуації на дорозі. Хоч всі навколо можуть помилятися, ваша мета — їхати спокійно, з постійною швидкістю, і рідше її змінювати. Все інше не так важливо.
Вимкніть кондиціонер, музику і не заряджайте гаджети — електроприлади споживають паливо, хоч і трохи. Кожна крапля важлива. Також закрийте вікна, бо відкрите повітря створює опір і машині доводиться витрачати більше енергії.
Позбавтеся зайвого вантажу. Якщо у вас є багажник на даху, краще зняти його та покласти речі в салон — це покращить аеродинаміку.
Вмикайте економічний режим. Якщо у вас автоматична коробка передач і є режим «еко», увімкніть його. Якщо у вас повний привід і можна вимкнути одну вісь, зробіть це.
А якщо ви не встигли доїхати до заправки? Припаркуйте машину в безпечному місці, поставте знак аварійної зупинки, якщо ви на трасі. Викликайте таксі або спіймайте попутку, щоб доїхати до найближчої заправки та купити паливо в каністрі.
Інший варіант — зателефонувати в службу допомоги на дорогах. Вони привезуть трохи пального, щоб ви змогли доїхати до заправки. Також можна викликати евакуатор або попросити водіїв допомогти й доставити машину на тросі до АЗС.
Якщо поблизу немає заправок, можна знайти автосервіс через соцмережі або оголошення на OLX. На СТО можуть бути каністри з бензином або вони запропонують допомогу.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…