Чому знак «СТОП» має вісім кутів: цікавий факт для водіїв

Червоний восьмикутник із білими літерами «СТОП» – один із найбільш упізнаваних дорожніх знаків у всьому світі. Однак мало хто замислюється, чому цей знак має саме таку геометричну форму. Портал Interia знайшов пояснення.

Перші знаки «СТОП» з’явилися в США в 1920-х роках і спочатку були звичайними квадратними табличками. Лише 1922 року Американська асоціація дорожніх чиновників запропонувала характерний восьмикутник для цього знака, і вибір такої форми був далеко не випадковим.

Унікальна восьмикутна форма виконує важливу функцію – навіть якщо водій бачить знак на зворотному боці, він моментально розуміє, що для зустрічного потоку встановлено знак «СТОП». Така сама логіка застосовується і до інших знаків пріоритету: ромб для «Головної дороги» і перевернутий трикутник для знака «Поступися дорогою».

Ще одна важлива причина – безпека в складних погодних умовах. Коли напис і колір знака погано видно через сніг або туман, характерний силует все одно передає ключову інформацію про необхідність зупинки.

1968 року на Віденській конвенції про дорожній рух восьмикутна форма знака «СТОП» була прийнята міжнародним стандартом. Сьогодні цей червоний восьмикутник можна побачити на дорогах Києва, Нью-Йорка, Парижа і Токіо.

Психологічно червоний колір знака інстинктивно асоціюється з небезпекою та тривогою, що в поєднанні з незвичною восьмикутною формою створює сигнал, який важко ігнорувати навіть на підсвідомому рівні.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також