Для чого потрібно переставляти місцями колеса в автомобілі та як це правильно зробити

У автомобілів із переднім, заднім або повним приводом шини зношуються по-різному. Наприклад, у машин з переднім приводом передні колеса використовуються для керування та гальмування. Щоб шини зношувалися рівномірно, їх можна періодично переміщувати місцями, що допомагає продовжити їхню службу.

Фахівці автосервісів рекомендують замінювати шини щороку або при проїзді від 7500 до 10000 кілометрів, коли відбувається сезонна заміна.

Якщо у вас є направлені шини, які мають спеціальний малюнок протектора для оптимального обертання у певний бік, для їх ротації досить просто поміняти місцями передні ліву та задню ліву шини, а також передню праву та задню праву.

Якщо у вас є ненаправлені шини, то їх можна ставити на авто будь-яким боком, оскільки вони не мають конкретного напрямку обертання. Якщо у вас задній привід, перемістіть передні шини на задню вісь на протилежні сторони (ліва передня на праву задню і навпаки), а задні шини просто ставте на передні місця без зміни боків. Якщо у вас передній привід, зробіть навпаки: перемістіть задні шини на передню вісь на протилежні сторони і передні шини поставте на задню вісь без зміни боків.

Якщо розглядаємо асиметричні шини, то вони мають різний малюнок протектора на зовнішній та внутрішній сторонах. Це можна визначити за написами “Outside” та “Inside” відповідно. Для перестановки таких шин треба поміняти місцями ліве переднє колесо з правим заднім і навпаки, а також праве переднє колесо з лівим заднім. Важливо, щоб напис “Outside” був ззовні після перестановки.

Також важливо уточнити, що думка про рівномірне зношування шин у повнопривідних автомобілях є помилковою. Тому перестановка шин у повнопривідних автомобілях також є необхідною.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Апостроф
Читайте також