Дистанційний замінник номерів: чи законний такий пристрій?

Усі, хто дивився шпигунські фільми на кшталт «бондіани», хоч раз бачили футуристичну примочку для зміни номерних знаків у автомобілів. Виявилося, що такий пристрій під назвою «фліппер» насправді існує не тільки в кіно і навіть перебуває у вільному продажу. Але наскільки він законний? “SUV News” з’ясувало це питання.

Суть пристосування доволі проста: при натисканні на кнопку пульта номерний знак ховається або змінюється на інший. Навіщо ж потрібні такі «фліпери»? У більшості випадків автомобілісти використовують їх для того, щоб уникнути ідентифікації поліцією після порушення ПДР. У разі погоні «лихачі» можуть легко приховати свій оригінальний номерний знак і спробувати втекти так, щоб не нести відповідальність не тільки за порушення, а й за втечу. В умовах активного поширення дорожніх камер «фліпери» також допомагають уникнути штрафів за перевищення швидкості.

Незважаючи на явне призначення для протиправних цілей, самі пристрої не завжди вважаються нелегальними. Наприклад, у США за переобладнання автомобіля для можливості приховати номерний знак власника можуть навіть запроторити за ґрати. У Німеччині недавно викрили такого «вуличного гонщика», який ганяв по автобанам з порушенням швидкості і саморобним «фліппером». Йому присудили великий штраф та відкрили кримінальне провадження за зловживання номерами.

Водночас в Україні водієві загрожує відповідальність лише за використання «фліппера», а саме за приховування номерного знака або використання чужого НЗ. Якщо поліція спіймає такого хитруна «на гарячому», то оштрафує на 1190 гривень і, найімовірніше, змусить зняти пристосування. Але сама наявність його в авто не є незаконною.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело
Читайте також