Надмірна обережність за кермом теж «вбиває» підвіску авто: що ламається в першу чергу

Багато хто вважає, що акуратна їзда, особливо на нерівностях, допомагає зберегти підвіску автомобіля. Але нові дослідження показують, що надмірна обережність на поганих дорогах може нашкодити деталям автомобіля. Давайте розглянемо, які компоненти підвіски можуть зламатися і чому це відбувається.

Проблеми зі стійками
Фахівці кажуть, що амортизаційні стійки можуть пошкоджуватися через постійну їзду в спокійному режимі. Через це підвіска автомобіля не отримує потрібного навантаження. Шток амортизатора працює в обмеженому діапазоні і не висувається повністю. Це призводить до зносу в одному місці на штоку, який з часом перетворюється в канавку.

Під час швидкого старту або різкого гальмування ущільнювальна гумка може потрапити в канавку і деформуватися. Це спричиняє витік рідини і потребу заміни стійки. Тому надмірна обережність на нерівностях може призвести до швидкого зносу амортизаторів.

Поломка кульової опори
Кульова опора, яка знаходиться на пластиковій втулці, може зношуватися через занадто обережне водіння. Якщо вона працює в обмеженому діапазоні, на втулці з’являється канавка, яка з часом руйнується. Це призводить до витікання мастила і пошкодження пильовика, що в кінцевому результаті викликає стукіт під час їзди.

Деформація сайлентблоків
Сайлентблоки, хоча вони і прості за конструкцією, можуть зношуватися через надто обережне водіння. Якщо їздити через дрібні перешкоди з невеликим рухом, на поверхні сайлентблоків з’являється знос. Це відбувається через часте тертя в одному місці. З часом знос збільшується, з’являється люфт, і при різкому наїзді на яму сайлентблок може розірватися.

Вихід з ладу рульових наконечників
Кермові наконечники також можуть постраждати від занадто обережного водіння. Якщо їхній робочий діапазон залишається невеликим, на поліуретановому або силіконовому пильовику з’являється знос. Це призводить до потертостей, мікротріщин і розривів. Через деформацію з пильовика починає витікати мастило. Без нього виникає сухе тертя, що швидко зношує кермові наконечники.

Як уникнути проблем

Щоб уникнути передчасного зносу підвіски, фахівці радять поєднувати поміркованість і здоровий глузд за кермом. Їздьте по нерівностях і на поворотах досить активно, щоб усі деталі підвіски працювали на повну. Варто пам’ятати, що надто обережне водіння може бути так само шкідливим, як і агресивне.

Регулярні огляди і своєчасна заміна зношених деталей також важливі для підтримки автомобіля в хорошому стані. Дотримуючись цих простих порад, ви зможете продовжити термін служби підвіски і зберегти комфорт під час їзди.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Твоя машина
Читайте також