Не їздіть на спущених шинах: чому це небезпечно
Як відомо, для кожного авто існують відповідні рекомендації щодо накачування шин. Багато власників кросоверів і позашляховиків при цьому спеціально приспускають колеса, щоб поліпшити прохідність на бездоріжжі, в снігу або на льоду. В окремих ситуаціях це дійсно допомагає, проте постійно їздити так не варто. Досвідчений співробітник шиномонтажу пояснив «SUV News», чим це загрожує.
Комфорт проти безпеки
Дійсно, знижений тиск в шинах робить хід автомобіля більш м’яким і покращує зчеплення на нерівних покриттях. У той же час ціна такого комфорту може бути занадто високою. Експерт звернув увагу на істотне погіршення керованості на спущених колесах, особливо під час маневрування на швидкості.
«На спущених шинах позашляховик стає непередбачуваним в поворотах і значно гірше гальмує», – говорить співрозмовник видання. «Особливо небезпечна така ситуація для важких позашляховиків, які і без того мають високий центр ваги».
Фінансові втрати
Якщо не брати до уваги питання безпеки, то зниження тиску в автомобільних шинах також б’є по гаманцю власника транспортного засобу. Дослідження показують, що недокачані колеса збільшують опір коченню і витрату палива на 5-15%, що для ненажерливих позашляховиків стає відчутною статтею витрат.
Додатково варто розуміти, що така експлуатація згубна для шин. Гума деформується сильніше, що призводить до нерівномірного стирання протектора, особливо по краях. В результаті ресурс шин може скоротитися вдвічі.
Правильний підхід
Тиск в шинах рекомендується перевіряти кожні 2-3 тижні, використовуючи якісний манометр. Для кожної моделі можуть бути свої оптимальні параметри. Як правило, в більшості позашляховиків це 2,2-2,5 атмосфери. Більш точні параметри можна знайти в інструкції з експлуатації автомобіля, на внутрішній стороні лючка бензобака або в отворі передніх пасажирських дверей.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!