Ось чому на АЗС заборонено заливати паливо в пластикову тару: пояснення експерта
Як відомо, в Україні на більшості АЗС заборонено заливати пальне в пластикову тару, якщо не йдеться про спеціалізовані каністри. Це викликає багато запитань в українських водіїв. Багато хто вбачає в цьому ознаки шахрайства. Але досвідчений автоексперт розповів «SUV News», чим насправді стурбовані власники заправок, запроваджуючи подібну заборону.
Зазначається, що неправильне зберігання і транспортування пального в невідповідних ємностях може спровокувати не тільки витік бензину або дизеля, а й пожежу. Експерт звернув увагу, що не призначений для пального пластик може бути схильний до деформації під час перепадів температур, що зі свого боку спричиняє появу тріщин і витік пального.
“Особливо небезпечним є зберігання палива в закритому автомобілі. При підвищенні температури пластикові пляшки і каністри можуть розширюватися, а при зниженні – стискатися, що порушує їх цілісність“, – пояснив співрозмовник.
Наразі на більшості ліцензованих АЗС пальне відпускають виключно в спеціалізовані ємності: металеві каністри або сертифіковані пластикові контейнери.
Важливо розуміти, що спроба перелити паливо в іншу ємність після заправки може призвести до проблем із законом. Якщо під час зупинки автомобіля поліція виявить порушення, то може оштрафувати автомобіліста на 510 гривень.
“Ціна спеціальної каністри непорівнянна з потенційною шкодою від загоряння або вибуху, які можуть статися під час використання невідповідної тари“, – підкреслюють фахівці.
Таким чином експерт підкреслює, що заборона на використання звичайної пластикової тари для заправки палива є не забаганкою власників АЗС, а цілком обґрунтованою і логічною ініціативою.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!