Патрульний назвав лише три причини, через які водій зобов’язаний покинути авто

В Україні закон дозволяє водіям залишатися за кермом під час зупинки автомобіля поліцією, незалежно від дій і прохань правоохоронців за винятком низки випадків. Досвідчений патрульний назвав «SUV News» три такі ситуації, коли автомобіліст зобов’язаний покинути машину. За інших обставин робити це не обов’язково.

1. Проведення особистого огляду водія або автомобіля

Цю процедуру проводять за наявності достатніх підстав вважати, що водій скоїв правопорушення і може містити при собі докази або небезпечні предмети. В обов’язковому порядку складається протокол у присутності двох свідків або все фіксується на камеру. Власник автомобіля присутній під час огляду і особисто показує вміст машини, включно з багажником і капотом. Для цього потрібно вийти з авто. Поліцейський сам не має права копатися у ваших особистих речах – на це потрібна ухвала на обшук.

2. Відсторонення від керування транспортним засобом

Якщо у поліцейського є достатньо підстав вважати, що водій перебуває у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння і не може безпечно продовжувати рух, то застосовується такий захід, який унеможливлює перебування людини за кермом. При цьому в обов’язковому порядку складається протокол, де чітко вказуються причини і підстави відсторонення.

Якщо з власником авто є твереза людина з правами, якій він може передати керування транспортним засобом, поліцейський може дозволити продовжити рух на пасажирському місці. В іншому випадку машина може бути евакуйована на штрафмайданчик.

3. Затримання водія або транспортного засобу

За наявності обґрунтованих підозри в скоєнні водієм адміністративного або кримінального правопорушення поліцейський має право провести його затримання, в процесі якого автомобіліст зобов’язаний покинути машину. Також може бути затримано саме авто, якщо є підстави вважати, що воно є предметом правопорушення або містить на собі сліди злочину. В обох випадках обов’язково складається протокол затримання.

Поліцейський нагадує, що в інших випадках залишати автомобіль водій не зобов’язаний. Зокрема, якщо поліцейський вимагає надати йому машину для переслідування злочинців або доправлення постраждалих людей до медзакладу. У такому разі він може лише притягнути вас до адміністративної відповідальності за невиконання законної вимоги поліції, виписавши штраф. Також не вимагає виходу з машини перевірка на алкоголь або ознайомлення з матеріалами справи чи складання документів.

Експерти рекомендують водіям не залишати автомобіль без вагомих причин і чекати, поки інспектор підійде сам. У деяких випадках вихід автомобіліста з машини може навіть викликати у патрульних додаткові підозри і призвести до більш ретельної перевірки.

Юристи підтверджують, що у поліції більше немає підстав вимагати від водія покинути власне авто. Вони зазначають, що знання своїх прав допомагає уникнути неправомірних дій з боку правоохоронців і захистити свої законні інтереси.

Раніше патрульний пояснив, хто може ігнорувати знак «Рух заборонено». Також ми писали, як хитрі водії обдурюють алкотестер при перевірці.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також