Що робити, якщо ви зачепили чуже авто на парковці: поради юриста

Практично ніхто з автомобілістів не застрахований від потрапляння в ДТП. Навіть найдосвідченіші й найуважніші водії можуть потрапити в дрібну аварію на парковці в умовах обмеженого простору. Що ж робити в такій ситуації? Відповідь на це запитання виданню «SUV News» дав досвідчений адвокат і фахівець у сфері ПДР.

Першочергові дії

Правила наказують, що водій, який скоїв наїзд на припаркований транспортний засіб, зобов’язаний негайно зупинитися, увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки. Після цього важливо провести первинну оцінку ситуації, включно з визначенням наявності постраждалих і фіксацією пошкоджень обох автомобілів.

Рекомендується зробити фотографії або відеозапис місця події, включно з положенням автомобілів, характером пошкоджень, а також зібрати контактні дані можливих свідків“, – радить наш експерт.

Взаємодія з власником

За наявності на місці власника пошкодженого авто, доцільно спробувати врегулювати ситуацію мирним шляхом. Якщо вам вдасться домовитися про добровільне відшкодування збитків – це буде ідеальний варіант вирішення проблеми. У разі, коли водія на місці немає, необхідно вжити заходів для його повідомлення або повідомити про подію в поліцію, дотримуючись інструкцій правоохоронців.

Оформлення події

У разі незначних пошкоджень, наявності страховки, відсутності постраждалих, а також алкогольного сп’яніння у будь-кого з водіїв можливе оформлення європротоколу без виклику Патрульної поліції.

Якщо ж пошкодження серйозні або між учасниками виникають розбіжності, необхідно викликати поліцію для офіційного оформлення ДТП.

Відповідальність за залишення місця події

Не варто забувати, що спроба втекти з місця ДТП кваліфікується як адміністративне правопорушення і тягне за собою серйозні наслідки. Це може бути штраф у розмірі 3400 гривень, позбавлення прав на строк від півроку до року або адміністративний арешт до 15 діб.

Втеча з місця аварії в ситуації, коли дії водія заподіяли шкоду здоров’ю учасників, може бути підставою для кримінального переслідування за статтями 286 і 135 КК України з покаранням аж до позбавлення волі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також