Скажіть це патрульному і обов’язково залишитесь без прав: попередження від юриста

Спілкування з поліцією є невід’ємною частиною автомобільного життя. Якщо ви водій зі стажем, то напевно не раз стикалися з патрульними. Останні іноді націлені лише на отримання показників, а значить – налаштовані будь-якими способами зробити з вас порушника. При цьому юристи в коментарі «SUV News» звертають увагу, що позбавити прав автомобіліста можуть навіть за неакуратні слова і вирази.

Насамперед, за словами експертів, йдеться, звісно ж, про самообмову. Юристи зазначають, що патрульні часто використовують навідні запитання, щоб штучно спровокувати ситуацію, в якій водій помилково або через недосвідченість побічно або прямо визнає провину в скоєнні правопорушення. Наприклад, якщо ви скажете, що випили «трішки» або пили лише вчора, то обов’язков попадете під ретельну перевірку на алкоголь і, скоріш за все, лишитесь без прав. Те ж саме стосується випадків, коли поліція намагається звинуватити вас у створенні аварійної ситуації на дорозі. Зізнання у небезпечному маневрі може автоматично призвести до позбавлення посвідчення.

Крім того практика показує, що надто агресивна поведінка водія нерідко призводить до більш поглиблених перевірок. Результатом останніх іноді може бути виявлення серйозних порушень, що ведуть до великих штрафів або навіть позбавлення прав. У кращому разі поліція просто забере у вас кілька годин особистого часу.

Перше правило під час зупинки – зберігати спокій і ввічливість. Не варто вибігати з автомобіля з документами або проявляти зайву нервозність. Така поведінка викликає додаткові підозри“, – радять юристи.

Як уникнути проблем

Експерти закликають водіїв зберігати холоднокровність, не піддаватися на провокації та дотримуватися таких правил:

  • Спілкуватися коректно і по суті
  • Уникати розгорнутих відповідей на навідні запитання
  • Не поспішати залишати автомобіль до прохання інспектора
  • У разі сумнівних вимог ввічливо уточнювати їхню правомірність

Юристи звертають увагу, що поліцейське свавілля – це, швидше, виняток, ніж закономірність в Україні. Здебільшого патрульні дотримуються вимог закону і поводяться щодо водіїв коректно. Тому не варто одразу ж лізти на рожен і проявляти агресію щодо інспектора. Якщо ви потрапите на адекватного поліцейського, який не побачить у вас агресії і явних ознак порушення, то дуже швидко відпустить. Якщо ж ви зіткнулися з грубим і недобросовісним поліцейським, то спілкуватися з ним все одно краще коректно, фіксуючи весь процес спілкування на камеру.

Відеофіксація – це законне право водія, яке часто допомагає запобігти необґрунтованим стягненням“, – підкреслює адвокат.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також