Ці дрібниці в протоколі ПДР допоможуть водієві уникнути штрафу: поради юриста

Чимало українських водіїв, стикаючись із процедурою притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, не дивлячись підписують відповідний протокол або постанову. Досвідчений адвокат у коментарі «SUV News» пояснив, чому це є грубою помилкою і куди потрібно дивитися в документі перед тим, як поставити підпис.

Насамперед юрист застеріг водіїв від спроб перешкодити патрульним скласти протокол. Це може бути кваліфіковано як дрібне хуліганство або непокору законній вимозі поліції і спричинити додаткове покарання. Найгірше рішення з можливих – спроба порвати або якимось чином пошкодити документ чи напад на поліцейського. Тут уже гарантовано кримінальний розгляд, можна навіть потрапити за ґрати.

Юрист рекомендує просто спостерігати за діями поліції і, за можливості, фіксувати їх на камеру. Важливо переконатися, що протокол оформляє саме той співробітник, який зафіксував порушення. Також варто розуміти, що за одне порушення може бути складено тільки один протокол.

Експерти рекомендують ретельно перевіряти достовірність зазначених у документі дати і часу складання протоколу. Особливу увагу слід приділити правильності особистих даних водія та ідентифікаційної інформації інспектора.

Будь-які виправлення в протоколі мають бути завірені підписами обох сторін – як співробітника інспекції, так і водія“, – зазначає юрист.

Крім того, водій має переконатися, що в протоколі або постанові відображено конкретні обставини порушення, а не розпливчасті формулювання. Підпис про отримання копії протоколу слід ставити тільки після фізичного отримання документа на руки.

Адвокат категорично не рекомендує відмовлятися від підписання документа. Це поширена помилка, коли водії вважають, що відмова від підпису дозволить їм уникнути відповідальності. На ділі ж вони тим самим позбавляють себе можливості оскаржити рішення, оскільки не отримають на руки копію протоколу або постанови і не зможуть зазначити в них свої заперечення, що вкрай важливо під час доведення своєї невинуватості.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також