Українських водіїв штрафують по-новому: попередження від юристів
В Україні почали з’являтися нові методи штрафування водіїв, які викликають серйозні питання щодо їх законності. Останнім часом співробітники патрульної поліції активно використовують ці методи, що, за словами юристів, не завжди відповідає чинному законодавству.
Які нові методи штрафування використовують поліцейські?
Перше, на що звертають увагу юристи, це вимога зупинитися й наявність на транспортному засобі аварійної сигналізації. За правилами дорожнього руху, якщо поліцейський зупиняє авто, водій зобов’язаний включити «аварійку». Це прописано у пункті 9.9.9.б ПДР.
У разі, якщо водій не увімкне аварійну сигналізацію, патрульний має право виписати штраф у розмірі 510 гривень відповідно до частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Юристи наголошують на незаконності дій патрульних
Проте юристи повідомляють, що дії патрульних часто не мають належних правових підстав. Згідно з частиною 2 статті 122 КУпАП, відповідальність передбачена лише за порушення правил при початку руху або зміни його напрямку. Отже, за зупинку на вимогу поліції накладати штрафи на підставі цієї статті є некоректним.
Водії ризикують платити незаконні штрафи
Багато автомобілістів, не знаючи своїх прав, сплачують такі штрафи, щоб уникнути подальших неприємностей. Однак юристи закликають не погоджуватися з такими незаконними діями та заперечувати постанови в суді. На практиці суди часто стають на бік водіїв, скасовуючи штрафи, адже вони не відповідають букві закону.
Читайте також: За кермо заборонено: яким водіям більше не можна керувати автомобілем
Як уберегтися від незаконних штрафів?
Перше, що потрібно зробити, це ознайомитися зі своїми правами та законодавством. Якщо ви стали свідком неправомірних дій з боку поліції, не бійтеся відстоювати свої права в суді. Краще проконсультуватися з юристом, аби не стати жертвою безпідставного штрафування.
Не забувайте, що інформувати інших водіїв про ситуацію на дорозі та можливі правопорушення – це ваше право та обов’язок. Зберігайте спокій та завжди будьте в курсі своїх прав!
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!