Як продовжити термін служби підвіски автомобіля за допомогою герметика

Підвіска автомобіля зазвичай захищена безліччю гумових елементів: пильовиками, втулками, кріпленнями, відбійниками і ущільнювачами, які спільно оберігають рухомі частини від бруду, пилу, вологи і зносу. Однак з часом ці елементи зношуються під впливом окислення, ультрафіолету і механічних навантажень. Як пише SlashGear, процес руйнування цих гумових деталей зупинити неможливо, але можна істотно уповільнити за допомогою використання герметиків.

Експерти повідомляють, що гумові герметики для усунення витоків технічних рідин ефективно працюють не тільки для ремонту, а й у рамках профілактичного обслуговування автомобіля. При цьому важливо відповідально підходити до підбору відповідного засобу. Наприклад, використовувати WD-40 для обробки гумових виробів категорично не можна, оскільки це мастило може завдати їм непоправної шкоди. Так само як не можна використовувати засіб для чорніння шин, так само заборонено його застосовувати для відновлення гумових деталей підвіски.

Гумові ущільнювачі в підвісці мають багато спільного з сальниками двигуна. Обидва типи стійкі до хімічних впливів і мастил, мають гнучкість і складаються зі схожих матеріалів – зазвичай це комбінація нітрильної гуми і неопрену (NBR). Більшість гумових герметиків містить ті самі пластифікатори, які використовуються під час виготовлення таких ущільнювачів.

Досвідчені механіки підтверджують ефективність гумових герметиків не тільки для ущільнювачів двигуна, а й для елементів підвіски. Засіб містить гліколеві ефіри, які спричиняють розм’якшення та набухання NBR-гуми, що пояснює механізм відновлення та герметизації.

Щоб застосовувати засіб за призначенням, потрібно наповнити ним зручний розпилювач і обробити пильовики ШРКШ, гумові опори амортизаторів, ущільнювачі, сальники кульових опор і рульового механізму.

Щоб отримати вільний доступ до всіх необхідних гумових елементів, слід підняти автомобіль на домкраті або на спеціальному підйомнику, зняти колеса й уважно оглянути стійки та амортизатори. Зверніть увагу на компоненти рульового управління і все, що з ними з’єднується – важелі підвіски, стабілізатори. Якщо деталь гумова – обробіть її.

Регулярне проведення такої процедури раз на рік допоможе вам уникнути дорогого ремонту в майбутньому, зазначають експерти. Як показує практика, використання такого методу обходиться набагато дешевше ремонту або заміни елементів підвіски.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також