Часто поліцейські спостерігають за водіями на світлофорі, очікуючи на порушників, які нехтують заборонним світловим сигналом. Але іноді замість порушників стають жертвами правоохоронців автовласники, які відповідно до закону не повинні бути покарані.
Юридичний аспект полягає у тому, що частиною 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф у розмірі 510 гривень за проїзд на червоний або жовтий сигнал світлофора. Згідно з Правилами дорожнього руху (ПДР), ці сигнали вказують на зупинку. Якщо водій бачить червоний або жовтий світлофор, йому слід зупинитися перед стоп-лінією, знаком “Місце зупинки” або не ближче ніж за 10 метрів від світлофора або пішохідного переходу.
Однак, якщо без застосування екстреного гальмування неможливо зупинити автомобіль у вказаних місцях, то ПДР дозволяє продовжити рух, переконавшись у безпеці. Багато поліцейських ігнорують це правило і виписують штрафи за ч.2 ст.122 КУпАП навіть водіям, які проїхали на жовте світло.
Юридичні експерти рекомендують виявити свою позицію щодо п.8.11 ПДР, який регулює проїзд на жовтий сигнал світлофора. Якщо ваші аргументи не впливають на патрульного, можна надати письмові пояснення щодо обставин “порушення”. Фахівці наголошують, що штраф, накладений за такий випадок, є незаконним і підлягає скасуванню.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Паркування в тісних умовах часто стає серйозним викликом для водіїв. Але є одна маловідома функція…
Деякі водіїв вважають, що за теплої погоди можна використовувати звичайну водопровідну воду як омивальну рідину…
На ринку є два типи колісних дисків: литі та штамповані. Литі виглядають естетично привабливо, тому…
Зростання цін на паливо змушує українських водіїв задумуватися про перехід на дешевший бензин з низьким…
Через зростання цін на паливо та складну фінансову ситуацію в Україні на ринку почастішали випадки…
Заміна свічок запалювання, як і заміна моторного масла, — це одна з найпростіших процедур, яку…