Categories: Автоновини

Автомобільна мобілізація в Україні: що забороняється робити з машинами з 18 травня

З 18 травня 2024 року стали діяти зміни до законодавства України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, які значно обмежують можливості використання автомобілів, які перебувають на обліку у територіальних центрах комплектування (ТЦК). Ці зміни поширюються як на фізичних, так і на юридичних осіб і спрямовані на забезпечення виконання військово-транспортного обов’язку, пише «Апостроф».

Заборонені дії з автомобілями

Згідно з новими правилами, власники автомобілів, які є на обліку в ТЦК, не можуть перевозити авто в інші області України, вивозити за межі країни, передавати права власності іншим особам, здавати в оренду або використовувати як заставу.

Ці заборони мають на меті забезпечити доступність автомобілів для Збройних Сил України та інших військових формувань у разі потреби.

Нові обов’язки для власників авто

Власники автомобілів, незалежно від статі та відношення до військового обов’язку, повинні дотримуватися таких правил:

– Повідомляти ТЦК про місцезнаходження транспортних засобів, якщо планується їх переміщення в іншу область на термін не більше місяця.

– Передавати автомобілі та техніку на збірні пункти та до військових частин у строки та за адресами, зазначеними у частковому наряді, який видається головою місцевої державної адміністрації.

Обов’язки підприємств та організацій

Підприємства, установи та організації, які мають у своєму розпорядженні транспортні засоби, зобов’язані забезпечити їх доставку на збірні пункти та у військові частини у разі мобілізації. Кількість транспортних засобів, які будуть передані Збройним Силам України, визначається місцевими державними адміністраціями на основі даних, наданих Територіальним центром координації.

Порядок повернення та компенсації

Порядок виконання військово-транспортного обов’язку, включаючи норми безоплатного залучення, вилучення та примусового відчуження транспортних засобів і техніки, визначається Кабінетом Міністрів України.

Основні положення цього порядку включають:

– Після оголошення демобілізації автомобілі повертаються власникам за актами приймання-передачі, які містять інформацію про власників, технічний стан і залишкову вартість автомобілів.

– Автомобілі повертаються протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації.

– Кабінет Міністрів також встановлює порядок компенсації шкоди, завданої транспортним засобам через їх використання під час мобілізації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Не залишайте їх в авто: 5 предметів, які водіям заборонено тримати в салоні

Літня спека створює проблеми для українських водіїв, особливо через те, що не можна залишати деякі…

8 хв. ago

Як швидко і вигідно продати авто: експерт розповів секрет успішної угоди

В Україні більшість людей купують і продають старі автомобілі, часто міняючи їх на інші або…

48 хв. ago

Топ-10 найнадійніших дизельних автомобілів: рейтинг моделей

Дизельні автомобілі поступово втрачають популярність, поступаючись місцем економічнішим і екологічнішим гібридам та електрокарам. Однак вони…

1 годину ago

Як заощадити на моторному маслі в автомобілі: назвали три нешкідливі способи

Експерти радять використовувати те мастило для авто, яке рекомендує виробник, але це може бути дороге.…

2 години ago

В Україні засвітився надпотужний Lamborghini з яскравим тюнінгом

У Києві сфотографували неординарного кросовера Lamborghini Urus, який був покращений в німецькому тюнінг-ательє Mansory. Фотографії…

2 години ago

В Україні зʼявилися нові дорожні знаки: що відомо

У Тернополі поставили знаки на дорогах, щоб водії знали про обмеження для великих вантажівок. З…

3 години ago