З 1 жовтня для українських водіїв, які перебувають у Польщі, набрали чинності надзвичайно суворі покарання за керування автомобілем в нетверезому стані. У певних випадках ця ситуація може призвести до ув’язнення тривалістю до 20 років.
Зміни до законодавства з 1 жовтня введено в Польщі, куди з початку війни переселилось більше 2,87 млн українців, багато з них користуються власним автотранспортом. Раніше польська влада мала право штрафувати водіїв, що прибули з України, за керування у нетверезому стані відповідно до місцевого законодавства, зазначивши суму в 2500 злотих (що еквівалентно 21 170 грн).
Максимальний розмір покарання за цей вид порушення становив 60 000 злотих (або 508 086 гривень). Зараз, при виявленні алкоголю в крові водія у кількості від 0,5 проміле і вище, йому можуть загрожувати не лише штраф, а й ув’язнення на строк до 3 років. При повторному порушенні термін позбавлення волі може бути збільшений до 5 років.
У випадку, коли п’яна їзда призвела до дорожньо-транспортної пригоди з летальними наслідками, водієві може загрожувати від 5 до 16 років позбавлення волі. Якщо в результаті такої аварії український водій завдасть комусь серйозних тілесних ушкоджень, йому, може загрожувати навіть до 20 років ув’язнення. Також можлива конфіскація автомобіля у випадку, коли водія спіймають за кермом із вмістом алкоголю в крові, що перевищує 1 проміле.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Через зростання цін на паливо та нестабільну фінансову ситуацію в Україні, багато водіїв шукають способи…
Сьогодні багато водіїв в Україні використовують автомобільний прикурювач для зарядки різних гаджетів. Але експерти попереджають,…
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…