Categories: Автоновини

Мобілізація транспортних засобів зміниться: авто зарезервовані ТЦК, не зможуть їздити Україною чи за кордон

Новий законопроєкт щодо мобілізації має впровадити нові обов’язки для підприємств, які володіють своїм автопарком.

Згідно з цим законопроєктом, транспортні засоби підприємств, які зареєстровані в МВС, можуть бути вилучені на потреби оборони країни під час воєнного стану. Зміни в обліку цих транспортних засобів впроваджуються в проєкті закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, який був представлений урядом 30 січня 2024 року до парламенту.

Серед внесених змін, на статтю 6 “Військово-транспортний обов’язок”. Як і раніше, Міністерство внутрішніх справ України буде надсилати інформацію про транспортні засоби, які можуть бути використані для поповнення Збройних Сил України, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Ця норма в законодавстві існувала раніше.

За новим законопроєктом, інформацію про іншу спецтехніку, таку як трактори, самохідні шасі, сільськогосподарські та дорожньо-будівельні машини, подаватиме Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Однією з нових вимог є обмеження права компаній на розпорядження автомобільною технікою – “з моменту оголошення загальної мобілізації транспортні засоби, які призначені для поповнення Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період та перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, забороняється відправляти до інших областей або за межі території України, передавати права власності на них юридичним особам або громадянам, в оренду (лізинг), надавати їх як предмет застави для виконання зобов’язань за договорами про надання кредиту та гарантії перед банківською установою, а також вчиняти інші дії, що унеможливлюють передачу таких транспортних засобів військовим формуванням”.

І хоча норма про передачу прав є логічною, залишається незрозумілим, яким чином транспортним компаніям, що здійснюють перевезення в Україні та за її межами, працювати в умовах цих обмежень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Олександр Успішний

Recent Posts

Десять прихованих можливостей вашого автомобіля, які полегшать керування

Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…

3 години ago

Що робити, якщо пробило колесо, а запасного немає: корисні поради для водіїв

Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…

4 години ago

Як очистити каталізатор автомобіля: два надійні способи

Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…

5 години ago

Юрист вказав на три категорії водіїв, яких патрульні бояться зупиняти

Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…

17 години ago

Водіям пояснили, чому один поширений штраф поліції є незаконним

Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…

17 години ago

Як колір авто може розкрити характер власника: висновки психологів

Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…

18 години ago