У Харківській області незнайомець звернувся до поліцейських і сказав, що водій автомобіля Lada Niva є в стані алкогольного сп’яніння. Після цього правоохоронці оштрафували водія на 17 000 гривень, хоча потім виявилося, що він не був п’яним.
У листопаді 2023 року в місті Ізюм відбулося подія, яка відображена у рішенні Харківського апеляційного суду у справі №638/17735/23. У документах цієї справи немає вказівок на особу, яка повідомила про порушення, та не міститься інформації про її особисті дані або місце реєстрації. Крім того, відеозапис, зроблений з бодікамер патрульних поліцейських, не підтверджує наявність чоловіка, який повідомив про водія у стані алкогольного сп’яніння.
Додатково, згідно з записами відео з бодікамер, після зупинки автомобіля патрульні поліцейські не пояснили причину зупинення, яка відповідала б інформації, що надійшла від невідомого чоловіка щодо стану сп’яніння водія.
Після зупинки автомобіля Lada Niva для перевірки інформації про алкогольне сп’яніння водія, патрульні поліцейські зафіксували ознаки алкогольного сп’яніння, такі як запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів та почервоніння очей. Водій відмовився від огляду на стан алкогольного сп’яніння як на місці зупинки, так і в медичному закладі. На водія складено адміністративний протокол за ч.1 ст.130 КУпАП, що призвело до штрафу у розмірі 17 000 гривень та позбавлення посвідчення водія на 1 рік.
Водій, якому забрали посвідчення та дали штраф за те, що він керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, не погодився з рішенням суду і подав апеляцію. Апеляційний суд у Харкові підтримав його та скасував рішення першої інстанції.
Апеляційний суд пояснив своє рішення з кількох причин. Одна з них полягала в тому, що водій відмовився пройти тест на алкоголь на місці зупинки, але погодився на це в лікарні. Результат тесту показав, що у нього не було алкоголю в крові.
Апеляційний суд також врахував, що в доказах справи не було інформації про те, чому поліцейські зупинили автомобіль.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Купівля вживаного авто завжди несе ризики. Вік і пробіг часто використовують як показники надійності, але…
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…