Categories: Автоновини

Привілеї на дорозі: хто може їздити без страхового полісу в Україні

Українське законодавство надає деяким власникам автомобілів можливість керувати своїми транспортними засобами без обов’язкового страхового полісу цивільно-правової відповідальності. Така можливість визначена у статті 13 Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

Це стосується учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб з інвалідністю I групи, які постраждали внаслідок війни. Важливо, щоб ці особи особисто керували транспортними засобами. Також інвалідам І групи та особам, які керують транспортним засобом інваліда І групи у його присутності, не потрібно оформлювати ОСЦПВ.

Згідно з умовами договору страхування, розмір страхового платежу може бути зменшений на 50% для громадян України, які є учасниками війни, мають інвалідність ІІ групи, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та віднесені до І чи ІІ категорії, а також для пенсіонерів, якщо їх автомобіль має робочий обсяг двигуна до 2500 кубічних сантиметрів і є офіційно зареєстрованим на їхнє ім’я. Ця пільга надається лише у випадку особистого керування автомобілем цими особами.

Але якщо водій, який звільнений від оформлення обов’язкового страхового поліса цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ), вчинив дорожньо-транспортну пригоду (ДТП) зі своєю вини, він має негайно повідомити про це поліцію і не пізніше ніж за три робочих дні з моменту пригоди письмово повідомити МТСБУ, надавши всю необхідну інформацію (якщо це можливо, то це слід підтвердити документально). Постраждалі водії повинні обмінятися інформацією.

Слід звернути увагу, що під час війни з російськими окупантами українські водії все ще повинні мати дійсний страховий поліс. Деякі водії можуть вважати, що в таких умовах він не є обов’язковим і що дія їхніх страхових полісів не продовжується. Проте це неправильне мислення. Під час воєнного стану “автоцивілка” є обов’язковою.

У випадку порушення цього правила поліцейські складуть проти водія адміністративний протокол і оштрафують його на 425 гривень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Десять прихованих можливостей вашого автомобіля, які полегшать керування

Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…

4 години ago

Що робити, якщо пробило колесо, а запасного немає: корисні поради для водіїв

Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…

5 години ago

Як очистити каталізатор автомобіля: два надійні способи

Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…

6 години ago

Юрист вказав на три категорії водіїв, яких патрульні бояться зупиняти

Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…

17 години ago

Водіям пояснили, чому один поширений штраф поліції є незаконним

Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…

18 години ago

Як колір авто може розкрити характер власника: висновки психологів

Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…

18 години ago