Categories: Автоновини

Що робити, якщо автомобіль був пошкоджений внаслідок збройної агресії РФ

Внаслідок агресії Росії на території України страждають не лише мешканці країни, але також постраждали житлові будинки та транспортні засоби. Випадки, коли автомобілі стають непридатними для використання через вибухи або уламки ракет та снарядів, не є рідкісними.

Інтент розповів, як діяти у випадку, якщо його транспортний засіб був знищений або пошкоджений внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

У вересні 2022 року Міністерство юстиції розробило процедуру для отримання компенсації за знищене авто.

Цей алгоритм схожий на той, який використовується для отримання компенсації за пошкоджене та знищене житло.

Спочатку потрібно якомога швидше зафіксувати факт завданої шкоди, зробивши фото та відеозапис (бажано з місцевими орієнтирами), отримати письмові пояснення від не менше двох свідків, зняти екрани з новин або посилання на публікації в ЗМІ, що стосуються події тощо. Також варто викликати поліцію для фіксації пошкодження майна шляхом складання протоколу огляду місця події та внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, якщо це можливо.

Якщо не можете особисто звернутися до поліції, ви можете надіслати заяву та докази події поштою. Додайте копії документів, що посвідчують особу та реєстрацію автомобіля, і відправте це цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

По-друге, щоб визначити, скільки коштуватиме відновлення автомобіля, треба замовити експертизу від спеціалістів, які вивчать пошкодження. Також важливо зберегти всі квитанції та документи про витрати на ремонт.

Якщо ваш автомобіль застрахований, ви можете отримати страхове відшкодування за пошкодження, завдані через збройну агресію Росії. Однак це можливо лише у випадку, якщо це прямо передбачено вашим страховим полісом.

Міністерство юстиції у вересні 2022 року повідомило, що суди будуть розглядати спори про відшкодування майнової шкоди, включаючи транспортні засоби, які були знищені або пошкоджені внаслідок агресії Росії, за загальними правилами. Особи, які мають право на це, можуть подати позов до суду в залежності від їхнього місця проживання або місця, де сталася шкода.

Закон України “Про міжнародне приватне право” встановлює, що іноземна держава має судовий імунітет у відношенні до певних дій. Це означає, що подання позову до іноземної держави, її залучення до участі у справі як відповідача або третьої особи, накладення арешту на майно цієї держави на території України, а також інші заходи щодо такого майна можуть бути проведені лише за згодою відповідних органів іноземної держави або відповідно до міжнародного договору або закону України.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Юрист вказав на три категорії водіїв, яких патрульні бояться зупиняти

Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…

8 години ago

Водіям пояснили, чому один поширений штраф поліції є незаконним

Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…

9 години ago

Як колір авто може розкрити характер власника: висновки психологів

Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…

9 години ago

Топ-10 німецьких кросоверів класу люкс на вторинному ринку

Розкішні німецькі кросовери поєднують стиль, передові технології, високу якість і потужність. Однак їхня ціна часто…

10 години ago

Замерз бачок омивача взимку: що робити водіям в такій ситуації

Зима приносить водіям чимало клопоту, особливо під час сильних морозів. Одна з найпоширеніших проблем —…

10 години ago

Розкішні кросовери, які стрімко втрачають свою вартість: топ-10 моделей

Розкішні автомобілі часто коштують дуже дорого, але їхня ціна може різко знижуватися після покупки. Уже…

11 години ago