За українським законодавством передбачені великі штрафи за водіння автомобіля у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Однак не всі знають, що крім алкоголю та наркотиків, водіям також заборонено приймати деякі лікарські препарати перед сіданням за кермо.
Стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює відповідальність за водіння у стані сп’яніння та заборону прийому лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції. Проте конкретні препарати, що входять у цю категорію, не перелічені.
Експерти стверджують, що деякі ліки можуть знизити увагу та швидкість реакції, тому вони не можуть бути прийняті перед керуванням автомобілем. Ці ліки включають заспокійливі (включаючи транквілізатори), очні краплі з атропіном, препарати для лікування розладу шлунково-кишкового тракту з лоперамідом, засоби для заколисування, стимулятори центральної нервової системи, антизастудні препарати, препарати від кашлю з кодеїном, нейролептики, снодійні та знеболювальні препарати з лідокаїном.
Водіям рекомендується уникати самолікування і приймати лікарські засоби лише після консультації з лікарем. Важливо уважно перевіряти побічні ефекти та читати інструкцію до препарату перед його прийомом. Виробники завжди надають інформацію про можливі ефекти, які можуть впливати на реакцію організму.
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…