За українським законодавством передбачені великі штрафи за водіння автомобіля у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Однак не всі знають, що крім алкоголю та наркотиків, водіям також заборонено приймати деякі лікарські препарати перед сіданням за кермо.
Стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлює відповідальність за водіння у стані сп’яніння та заборону прийому лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції. Проте конкретні препарати, що входять у цю категорію, не перелічені.
Експерти стверджують, що деякі ліки можуть знизити увагу та швидкість реакції, тому вони не можуть бути прийняті перед керуванням автомобілем. Ці ліки включають заспокійливі (включаючи транквілізатори), очні краплі з атропіном, препарати для лікування розладу шлунково-кишкового тракту з лоперамідом, засоби для заколисування, стимулятори центральної нервової системи, антизастудні препарати, препарати від кашлю з кодеїном, нейролептики, снодійні та знеболювальні препарати з лідокаїном.
Водіям рекомендується уникати самолікування і приймати лікарські засоби лише після консультації з лікарем. Важливо уважно перевіряти побічні ефекти та читати інструкцію до препарату перед його прийомом. Виробники завжди надають інформацію про можливі ефекти, які можуть впливати на реакцію організму.
При складанні протоколу за порушення ПДР поліцейські нерідко припускаються найрізноманітніших помилок. Чимало водіїв одразу ж…
Багато автомобілістів у великих містах хоч раз стикалися з ситуацією, коли на переповненій парковці довго…
Сьогодні сучасні автомобілі нашпиговані найрізноманітнішими функціями, які мають робити процес експлуатації транспортного засобу зручнішим і…
Фінансований американським мільярдером Джеффом Безосом стартап Slate Auto представив на автошоу в Лос-Анджелесі електрокар Slate.…
У Києві помітили один із перших екземплярів оновленого електричного кросовера Tesla Model Y Juniper на…
Поняття «поганий водій» часто має суб'єктивне забарвлення, тому у кожного своя думка з цього приводу.…