У Верховній Раді України розглядається законопроєкт, який передбачає посилення відповідальності за ненадання переваги транспортним засобам, які мають на це право. Цей законопроєкт вже зареєстровано під номером №11111.
Згідно з законопроєктом, штрафи за непропуск швидкої допомоги, автомобілів поліції, пожежної охорони та аварійно-рятувальних служб, які рухаються з увімкненими світловими або звуковими сигналами, можуть збільшити до 17-25,5 тисяч гривень.
У проєкті закону передбачено таке ж покарання за відмову надавати перевагу маршрутному транспорту, включаючи транспорт для перевезення дітей, а також за порушення правил руху смугою для громадського транспорту чи зупинку на ній.
Якщо порушення правил створює загрозу життю або здоров’ю людини, штраф може збільшитися до 34-51 тисяч гривень. Крім того, водієві може загрожувати позбавлення прав на 5-10 років.
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що недотримання правил щодо надання переваги спеціалізованому транспорту ускладнює їхню оперативну діяльність. Наприклад, для екстреної медичної допомоги встановлені нормативи, за якими вона повинна бути надана за 10 хвилин у місті та за 20 хвилин за його межами. Невиконання цих нормативів може загрожувати людським життям.
Штраф за непропуск швидкої допомоги чи поліції в Україні наразі становить невелику суму – 680 гривень. Для порівняння, у США ця сума складає 700 доларів.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Розкішні німецькі кросовери поєднують стиль, передові технології, високу якість і потужність. Однак їхня ціна часто…
Зима приносить водіям чимало клопоту, особливо під час сильних морозів. Одна з найпоширеніших проблем —…
Розкішні автомобілі часто коштують дуже дорого, але їхня ціна може різко знижуватися після покупки. Уже…
Купівля вживаного авто завжди несе ризики. Вік і пробіг часто використовують як показники надійності, але…
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…