Categories: Автоновини

Штраф на рівному місці: як водіям не попастись на «розвод» поліції

Поліція може перевіряти водіїв на наявність алкоголю в організмі за допомогою спеціальних приладів – драгерів. Проте іноді стаються ситуації, коли правоохоронці намагаються обманути, щоб оштрафувати водія, який насправді не вживав алкоголь.

РБК-Україна розповідає про схему “розводу” поліції та надає поради водіям на основі публікації адвоката Романа Сімутіна у YouTube.

“Темна” сторона алкотестера і його похибки

«Нещодавно в одній справі водія обвинувачували у керуванні у стані сп’яніння. Проте під час перевірки на алкоголь за допомогою драгера виявилося, що температура повітря, яку він подихав, і температура, вказана на драгері, суттєво відрізнялися. Під час тестування температура повітря була +2 градуси, а на драгері вказали +19 градусів»,- розповідає Сімутін.

Він пояснює, що для правильної роботи Drager ALCOTEST 6820, як і будь-якого метрологічного обладнання, важливо правильно його налаштувати під конкретні умови зовнішнього середовища.

Адвокат вказує на те, що інструкція до драгера не містить інформації про правила використання при низьких або високих температурах. Це може призводити до недоліків у роботі поліції та ускладнювати процес доказування в суді щодо можливих помилок в роботі драгера. Таким чином, адвокат стверджує, що доводиться користуватися альтернативними методами та проводити докладні дослідження, щоб довести свою позицію.

Як довели помилку вимірювань драгера

Щоб довести різницю у температурних показниках і спростувати результати вимірювання, адвокат звернувся до геофізичної лабораторії. Вони підтвердили, що температура повітря в той день не перевищувала +2,7 градуса.

Сімутін пояснює, що драгер було спеціально вийнято з автомобіля, де він нагрівся, і потім дали водієві подувати в нього, щоб він показав неправильний результат.

В результаті цього водій був оштрафований незаслужено.

«Не кожен вміє розбиратися в технічних деталях роботи драгерів. Проте в даному випадку вони помилилися, оскільки ми представили докази маніпуляцій та виграли у суді»,- заявив адвокат.

Отже, перед тим як пройти тест на алкогольність, вимагайте від поліцейського сертифікат відповідності та свідоцтво про перевірку приладу. Поліцейському треба надати ці документи за вашим запитом, так вказано у відповідній інструкції.

Якщо ви не погоджуєтесь з результатами тесту на місці, вимагайте проведення освідування в найближчій лікарні. Проте перед цим виконайте першу пораду. Важливо також пам’ятати про золоте правило водія – не пиячте за кермом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Експерт пояснив, чого не варто робити водіям під час обслуговування автомобіля

Догляд за автомобілем вимагає уваги до його частин та механізмів. Багато українських водіїв не довіряють…

22 хв. ago

Водіям в Україні змінюють правила перетину кордону: який документ слід отримати

З 1 січня 2025 року змінюються правила міжнародного автострахування «Зелена картка». Головна зміна полягає в…

1 годину ago

Коли не варто використовувати протитуманні фари в автомобілі

Протитуманні фари – важлива частина безпеки при водінні в поганій видимості. Але якщо їх використовувати…

2 години ago

В Україні водіїв почали карати за використання «Дії»: як на це реагують суди

Останніми роками в Україні швидко розвивається цифровізація документообігу. Тепер у мобільному застосунку «Дія» можна підтягувати…

2 години ago

Штраф 5500 гривень за їзду в куртці: де водіїв суворо карають за верхній одяг

З похолоданням водії почали одягатися тепліше, багато хто носить об’ємні куртки, які не знімають, сідаючи…

3 години ago

Чого водієві не слід казати на блокпосту: шість ключових фраз

За 2,5 роки після вторгнення Росії блокпости на українських дорогах стали звичною справою для водіїв.…

9 години ago