В Україні без військового квитка не видаватимуть водійське посвідчення

В Україні під час воєнного стану чоловіки, які підлягають призову, не зможуть отримати водійські права без військового квитка. Про це розповіла адвокатка Марина Бекало у коментарі для сайту ТСН.

За словами адвокатки, українські чоловіки віком від 18 до 60 років повинні показати військовий квиток, якщо хочуть отримати водійські права, оформити паспорт, вступити до навчального закладу, отримати роботу, оформити інвалідність або зареєструвати шлюб.

18 травня 2024 року в Україні почав діяти новий закон про мобілізацію. Протягом 60 днів усі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої військові дані у ТЦК. Якщо цього не зробити, порушникам загрожує великий штраф.

Крім штрафів, порушників правил мобілізації тимчасово позбавлять деяких прав. Вони не зможуть отримати водійське посвідчення, а також їм тимчасово заборонять керувати автомобілем. Це обмеження буде діяти лише після рішення суду, яке ухвалюється на основі заяви від начальника ТЦК. Заборону на керування авто скасують, коли порушник оновить свої військові дані в ТЦК, також за рішенням суду.

Новий закон про мобілізацію також регулює військово-транспортний обов’язок. Він дозволяє тимчасово вилучати автомобілі та інші транспортні засоби у людей, якщо у них є декілька машин, для потреб ЗСУ. Через це багато українців почали дарувати свої автомобілі родичам, побоюючись, що їхні машини можуть мобілізувати.

Для потреб ЗСУ у приватних осіб можуть вилучати тільки ті автомобілі, які можна використовувати на фронті або в прифронтових зонах. Це стосується пікапів, кросоверів і позашляховиків. Також можуть вилучити вантажівки, які можуть бути використані для будівництва фортифікаційних споруд.

Заборона на вилучення автомобілів для потреб ЗСУ може поширюватися на військовослужбовців, їхніх неповнолітніх дітей, чоловіка або дружину військовослужбовця, а також на членів сімей загиблих військових. Це передбачає законопроєкт №11319, зареєстрований у Верховній Раді в червні 2024 року. Зараз його розглядає Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Today
Читайте також