Українські водії автомобілів та мотоциклів давно звикли до того, що, на перевагу, вони стають основними учасниками розгляду справ про порушення правил дорожнього руху, навіть якщо інші учасники також винні у подіях на дорозі.
Зокрема, автовласники часто опиняються в складних ситуаціях через безвідповідальність пішоходів, які ігнорують встановлені правила поведінки на дорозі. Традиційно, поліція спрямовувала всю вину на водіїв, але ця практика востаннє зазнає змін.
За інформацією юристів з «Дорожнього адвоката», останнім часом в Україні стають все частішими випадки притягнення пішоходів до відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Патрульні почали активно виявляти і карати порушників, які часто переходять дорогу в невстановленому для цього місці.
Цей вид порушень часто стає причиною дорожньо-транспортних пригод, і тепер поліція та суди обережніше ставляться до цього. Важливо відзначити, що правоохоронці та судові органи все частіше визнають пішоходів винними та штрафують їх за ч. 1 ст. 127 КУпАП, штрафуючи на суму 255 гривень. Таким чином, водії мають можливість вказати на порушення правил дорожнього руху пішоходами, які спричиняють аварійні ситуації на дорозі.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…