Categories: Автоновини

Водіям розповіли, як не отримати штраф за вимушену зупинку в забороненому місці

Кожен водій може стати свідком ситуації, коли вимушена зупинка автотранспорту стає невідворотньою через непередбачені обставини, такі як технічні поломки автомобіля або погіршення стану здоров’я. Ці непередбачені ситуації часто виникають на ділянках доріг, де зупинка заборонена відповідно до дорожніх правил, що може призвести до ризику отримання штрафу.

Згідно з пунктом 15.9 Правил дорожнього руху (ПДР), зупинка заборонена, зокрема, на пішохідних переходах і відстані менше ніж 10 метрів від них з обох боків, на перехрестях і відстані менше ніж 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини у відсутності пішохідного переходу, на відстані менше ніж 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, на відстані менше ніж 10 метрів від позначеного місця для виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, на відстані менше ніж 10 метрів від виїздів з прилеглих територій та безпосередньо в місці виїзду та інші.

Згідно з положеннями частини 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення правил зупинки передбачає нарахування штрафу в розмірі 340 гривень. Прямого застосування жорстких заходів впливу для цього порушення не передбачено. Проте можуть бути застосовані непрямі наслідки, такі як не видання тимчасового посвідчення водія у разі наявності трьох порушень. Крім того, водій може бути вважаний особою, яка привертається до адміністративної відповідальності.

У випадку вимушеної зупинки в забороненому місці водій повинен зробити все можливе, щоб прибрати автомобіль. Конкретні терміни в законі не встановлені і залежать від обставин. Тому водія не можна звинувачувати у тому, що він не встиг прибрати авто протягом певного часу. Якщо вилучення автомобіля неможливе з якихось причин, водій повинен увімкнути аварійну світлову сигналізацію, як це передбачено пунктами 9.9.а і 15.14 ПДР.

При вимушеній зупинці та відсутності можливості прибрати автомобіль, обов’язково увімкніть аварійну світлову сигналізацію. Саме включення аварійної сигналізації підтверджує вимушену зупинку. Якщо працівник поліції звертається з вимогою, щодо порушення правил зупинки, зверніть йому увагу на відповідні норми, такі як пункт 1.10, пункт 9.9.а і пункт 15.14 ПДР. У разі необхідності надайте письмові пояснення. Дотримання цієї послідовності дій і посилання на відповідні норми закону допоможе уникнути незаконних штрафів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Олександр Успішний

Recent Posts

Як швидко охолодити салон автомобіля, але не захворіти самому: корисні поради

Експерт радить, що коли ви сідаєте у розігріті авто, не треба одразу вмикати кондиціонер. Спочатку…

52 хв. ago

Чому важливо оглядати автомобіль знизу після того, як ви його забрали після ремонту

Більшість власників вибирають приватні сервісні центри для ремонту своїх автомобілів, що може призвести до різних…

1 годину ago

Які ілюзії можуть бути у водія автомобіля і чим вони небезпечні

Під час керування автомобілем майже кожен водій може зіткнутися з ілюзіями. У певних умовах це…

3 години ago

BMW і Volkswagen влаштували скандал у Євросоюзі: яка причина

Німецькі автовиробники різко розкритикували рішення Європейського Союзу запровадити нові мита на китайські електромобілі. BMW та…

4 години ago

Скільки літрів бензину можуть придбати на свою зарплату жителі України та інших країн Європи

Аналітики Picodi Україна провели дослідження, щоб визначити, скільки бензину можуть придбати українці та жителі інших…

5 години ago

Купівля авто для високого водія: на що слід звернути увагу

Багато хто думає, що високим водіям підходять тільки високі машини, як-от позашляховики. Але це не…

6 години ago