Українські юристи звертають увагу на новий вид правопорушень з боку поліції, що стосується водіїв, яким виписуються штрафи без їхнього відома.
Засновуючись на конкретних прикладах, експерти з правової сфери повідомляють, що часто патрульні зупиняють автомобілі на блокпостах для перевірки документів. Інспектор може спілкуватися з водієм ввічливо і навіть не натякаючи на порушення правил дорожнього руху. Однак пізніше водій виявляє, що після такої зустрічі з поліцейським отримав штраф, наприклад, за відсутність страхового полісу. Як виявилося, інспектор самостійно склав адміністративні матеріали без участі водія.
Це серйозне порушення процедурних норм, оскільки розгляд справи повинен відбуватися лише з участю особи, яку підозрюють у порушенні. Інспектор повинен оголосити водієві його права, надати можливість висловитися та представити докази своєї невинності.
При зверненні до поліції після отримання штрафу водії зазвичай отримують відмову. Найкраще негайно оскаржити рішення про притягнення до відповідальності перед судом. У більшості випадків суд приймає сторону водія. Також варто настоювати на винесенні окремого рішення щодо недобросовісних патрульних з метою притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Зимова експлуатація автомобіля сама по собі пов’язана з ризиками, а неправильні дії водія можуть лише…
Паркування в тісних умовах часто стає серйозним викликом для водіїв. Але є одна маловідома функція…
Деякі водіїв вважають, що за теплої погоди можна використовувати звичайну водопровідну воду як омивальну рідину…
На ринку є два типи колісних дисків: литі та штамповані. Литі виглядають естетично привабливо, тому…
Зростання цін на паливо змушує українських водіїв задумуватися про перехід на дешевший бензин з низьким…
Через зростання цін на паливо та складну фінансову ситуацію в Україні на ринку почастішали випадки…