Штрафи за порушення правил дорожнього руху часто виписують, навіть якщо ви не порушували жодних правил. Однак ваше переконання, що штраф є необґрунтованим, нічого не вирішує. У цьому випадку рішення має прийняти компетентний орган. Існує офіційна процедура оскарження.
Після отримання штрафу у вас є лише 10 днів на його оскарження. Якщо ви вирішили оскаржити пізніше, вам потрібна поважна причина. У такому випадку вам потрібно офіційно подати заяву на продовження терміну.
Поважною причиною вважається відрядження або хвороба. Пам’ятайте, якщо постанова не оскаржена в означені терміни, штраф має бути сплачений у повному обсязі.
Для оскарження необхідно звернутися до однієї з наступних інстанцій: управління патрульної поліції або судова установа. Якщо ви обираєте поліцію, ви вже не зможете звернутися до суду.
Якщо ви звернетеся до поліції, вам не доведеться нічого платити. Якщо ви вирішите звернутися до суду, вам доведеться сплатити судовий збір у розмірі 536,80 грн. Якщо позов буде задоволено, судовий збір буде повернуто позивачу в повному обсязі.
Поки скарга перебуває на розгляді, штраф “заморожується”. Скаржник не зобов’язаний бути присутнім на слуханні, оскільки справа розглядається в спрощеному порядку.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…