Штрафи за порушення правил дорожнього руху часто виписують, навіть якщо ви не порушували жодних правил. Однак ваше переконання, що штраф є необґрунтованим, нічого не вирішує. У цьому випадку рішення має прийняти компетентний орган. Існує офіційна процедура оскарження.
Після отримання штрафу у вас є лише 10 днів на його оскарження. Якщо ви вирішили оскаржити пізніше, вам потрібна поважна причина. У такому випадку вам потрібно офіційно подати заяву на продовження терміну.
Поважною причиною вважається відрядження або хвороба. Пам’ятайте, якщо постанова не оскаржена в означені терміни, штраф має бути сплачений у повному обсязі.
Для оскарження необхідно звернутися до однієї з наступних інстанцій: управління патрульної поліції або судова установа. Якщо ви обираєте поліцію, ви вже не зможете звернутися до суду.
Якщо ви звернетеся до поліції, вам не доведеться нічого платити. Якщо ви вирішите звернутися до суду, вам доведеться сплатити судовий збір у розмірі 536,80 грн. Якщо позов буде задоволено, судовий збір буде повернуто позивачу в повному обсязі.
Поки скарга перебуває на розгляді, штраф “заморожується”. Скаржник не зобов’язаний бути присутнім на слуханні, оскільки справа розглядається в спрощеному порядку.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
У той час як українські пішоходи змушені миритися з неввічливою поведінкою деяких водіїв на дорогах,…
В умовах триваючого зростання цін на паливо українські автомобілісти все частіше шукають способи скоротити витрати…
Верховна Рада України готує серйозні зміни в законодавстві, що стосуються правил дорожнього руху. Водіям доведеться…
У нещодавньому рішенні український суд постановив, що водії не зобов'язані пред'являти водійські посвідчення під час…
Українські автолюбителі активно використовують незвичайний і економічний спосіб боротьби з неприємними запахами в салоні своїх…
В умовах постійної нестачі паркувальних місць у містах деякі автомобілісти вдаються до нестандартних рішень. YouTube-блогер…