В Україні правила мобілізації дозволяють у випадку необхідності конфіскувати майно, таке як автомобілі та житло, для потреб Збройних сил. Це може статися у випадку загрози національній безпеці або в разі воєнного стану. Як повідомляє РБК-Україна, умови та процедура конфіскації регулюються законом.
Під час воєнного стану можуть вилучати автомобілі у громадян, які мають два або більше авто, а також у центральних та місцевих органів влади, державних підприємствах, установах та організаціях. Це стосується транспорту, який може бути використаний на фронті, наприклад, вантажівки, мікроавтобуси, трактори та позашляховики. Проте це не буде масовим вилученням і не зачепить 90% українців.
Не можна забирати автомобіль у людини, якщо це єдиний її транспортний засіб або єдине джерело доходу. Також не можна забирати автомобілі лікарень, пожежної охорони, рятувальних служб, людей з інвалідністю І чи ІІ групи, включаючи батьків дітей з інвалідністю. Вилучені авто не можна вивозити з країни або з іншого регіону без дозволу ТЦК.
Під час воєнного стану транспорт можуть тимчасово забирати представники ТЦК за рішенням місцевих державних адміністрацій. Це відбувається за умови оформлення спеціальних актів, в яких вказуються дані про власника, технічний стан, вартість та інші ідентифікаційні відомості про транспортний засіб. Після закінчення воєнного стану транспорт повертають власнику протягом 30 днів. Якщо транспорт пошкоджено, власнику передбачена грошова компенсація.
Також, під час воєнного стану влада може забрати житло та інше майно для потреб армії. Рішення про це приймають місцеві військові влади. Державне і комунальне майно вилучається без компенсації, а особисте майно та майно приватних осіб або компаній – з компенсацією, яку виплачуватимуть не пізніше, ніж за 3 роки після закінчення воєнного стану.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Японська компанія Mazda готується випустити на ринок друге покоління свого найдоступнішого кросовера CX-3. Якщо вірити…
Якщо у вашому автомобілі потьмяніло світло фар у темний час доби, то це привід замислитися…
Серед автомобілістів немає єдиної думки про те, як паркуватися краще: передом чи задом. Однак це…
Багато автомобілістів-початківців відчувають великий стрес за кермом, оскільки не можуть впоратися з собою під час…
У процесі контролю за дорожнім рухом поліція вдається до різних способів виявлення порушників ПДР, серед…
Кросовери із заднім приводом найчастіше зустрічаються на динамічних моделях, тоді як повний привід зазвичай ставлять…