5 небезпечних помилок при митті автомобіля, які можуть призвести до дорогого ремонту
У останні роки автокомплексам самообслуговування відведено одне з чільних місць у світі автомобільних послуг. Здається, що це беззаперечна вигода: дешево й швидко! Принаймні, в порівнянні з миттям професіоналами. Однак, перш ніж зважитися на миття авто, варто пам’ятати: ця процедура не настільки проста, як здається, і потребує серйозного підходу. Навіть один неправильний крок може призвести до дорогого ремонту вашого улюбленця, передає SUVNews.
1. Рідка мийка
Людям рекомендовано приймати водні процедури хоча б раз на добу, а як часто слід мити вашу «ластівку»? Мити автомобіль кожен день не вдасться, але залишати його в бруді на тиждень-два – не варто. Дуже важливо хоча б раз на 1-1,5 тижня відправляти машину на мийку. Не вірте розповідям, що шар пилу та бруду виступає «природним захистом» для лакофарбового покриття. Насправді, це абсолютно не так – чим більше бруду, тим складніше й дорожче його змивати, а також вищий ризик пошкодження ЛКП під час очищення.
2. Стрибок температур
Прямі сонячні промені – одні з основних ворогів лакофарбового покриття. Причому, небезпечним є не лише світло, а й різкий перепад температур, що виникає, коли холодна вода потрапляє на гарячий кузов. Такі стрибки можуть викликати мікротріщини, які згодом призводять до руйнування фарби, знищення захисного шару та, зрештою, до утворення іржі. Тож перед миттям автомобіля влітку рекомендується дати кузову охолонути.
Читайте також: Де водіям можна не користуватися ременями безпеки
3. Не висушили
Якщо перепад температур може бути небезпечним влітку, то взимку з’являється інша проблема. Мийники зобов’язані сушити автомобіль стисненим повітрям. Але, на жаль, не завжди це роблять достатньо якісно. В результаті автомобіль викатують на холод з недостатньо просушеним кузовом, що може призвести до цілої низки неприємностей: від пошкоджених ущільнювачів і скла до неможливості відкрити двері або кришку бензобака.
4. Вода, де не треба
Ще одна поширена помилка – потрапляння води туди, куди не слід. Зокрема, в підкапотний простір. Звісно, мотор потрібно мити, але робити це треба з обережністю. Якщо ви не впевнені у своїх силах на мийці самообслуговування, краще довірити цю роботу професіоналам. Помилки в митті мотора можуть призвести до серйозних наслідків: від пошкодження радіаторів і проводки до інших дорогих відновлень.
5. Високий тиск
Не менш важлива деталь: тиск води в мийці. Підводити його занадто близько до кузова чи підкапотного простору – суворо заборонено! Тиск потоку води може сягати 140 бар, і цього цілком достатньо, щоб пошкодити навіть не найтендітніші елементи конструкції. Запам’ятайте: вашими автомобільними стеклами, дзеркалами та лакофарбовим покриттям не варто ризикувати.
Пам’ятайте, правильна мийка автомобіля – це не лише чистота, а й безпека вашого транспортного засобу. Тож дбайте про свій автомобіль, аби він завжди виглядав як новий!
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!