Коли потрібно замінити моторну оливу, якщо авто експлуатується тільки влітку: поради від експерта

Деякі водії використовують свої автомобілі лише в теплий період року і вважають, що взимку краще зберігати їх в гаражі. Однак це не означає, що слід відкладати заміну масла в двигуні. Микола Киреєнко, власник одного з автосервісів розповів , що якщо автомобіль використовується лише влітку, то найкраще замінити мастило весною.

Якщо замінити мастило восени, воно може окислитися протягом зими. Це може спричинити розпад 10-15% присадок у маслі. Під час роботи двигуна в мастило потрапляють різні продукти згоряння, такі як свинець і його похідні, якщо машина працює на бензині, або сірка та її похідні, якщо на дизелі. Щоб зберегти мастило в гарному стані, до нього додають луг і різні присадки, які з часом можуть розпадатися.

Після тривалої стоянки автомобіля в гаражі рекомендується прогріти двигун на старому мастилі або поїздити на ньому протягом дня. Це допоможе розм’якшити відкладення всередині двигуна, які змішаються зі старим мастилом. Потім цю суміш слід замінити на свіже мастило в автосервісі. Експерти не рекомендують експлуатувати автомобіль тільки влітку, оскільки це може пошкодити його мотор. Великий інтервал простою може призвести до окислення різних частин двигуна.

Також через перепад температур утворюється конденсат, який може накопичуватися в паливному баку. Тому навіть взимку рекомендується виганяти машину з гаража і прогрівати її раз на кілька тижнів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Wheel news
Читайте також