Скільки насправді можна зберігати моторне мастило

Деякі водії зберігають всі необхідні запчастини, розхідні матеріали (включаючи моторне мастило) та інструмент у своєму гаражі для вирішення будь-яких несподіваних проблем з автомобілем. Цей підхід стає дедалі популярнішим протягом останніх років. Портал mmr.net.ua відзвітував про розмову з механіком з мережі автосервісів щодо безпечного зберігання мастила протягом тривалого часу.

Моторне мастило у двигуні виконує низку важливих функцій. Воно змащує деталі двигуна, що допомагає збільшити їхню тривалість служби, а також ефективно знижує температуру двигуна і сприяє його очищенню від нагару.

Склад моторного масла для двигуна – це справжній хімічний коктейль, який складається з базової оливи та різноманітних присадок, що надають йому потрібні властивості. Присадки в мастилі мають різні властивості та термін придатності, і це важливо пам’ятати.

Коли моторне мастило використовується в двигуні, його склад змінюється через окислення, що призводить до втрати початкових характеристик компонентів. Якщо мастило зберігається у заводській упаковці, то протягом 5 років воно збереже свої властивості. Однак, якщо упаковка була відкрита або пошкоджена, повітря та волога можуть негативно впливати на мастило, спричиняючи ряд проблем.

Виробники моторних мастил рекомендують зберігати їх продукцію від 3 до 5 років (залежно від марки). Цей термін не просто показник придатності, а скоріше період, протягом якого мастило зберігає свої властивості на високому рівні. Використання оливи протягом цього часу не зашкодить двигуну.

Після закінчення цього терміну, характеристики моторного масла можуть змінитися. Наприклад, змащувальні властивості можуть погіршитися, і масло стане менш ефективним у видаленні нагару та відкладень у двигуні. Крім того, через 5 років в’язкість масла може змінитися, що в результаті також вплине на роботу двигуна.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Ampercar
Читайте також