Відмовили гальма: як зупинити автомобіль і не перекинутися

Коли на дорозі трапляється непередбачувана ситуація, наприклад, відмовляють гальма, водію доводиться діяти швидко. Потрібно пам’ятати, що правильні дії можуть врятувати ваше життя та життя інших. Експерти радять, що робити в такій ситуації.

Зберігайте спокій
Найголовніше – не панікувати. Паніка може змусити вас робити помилки. Глибоко вдихніть і думайте ясно, це допоможе вам діяти правильно без зайвих нервів.

Використовуйте ручне гальмо
Якщо основне гальмо не працює, поступово натискайте ручне гальмо. Робіть це обережно, щоб не заблокувати задні колеса і уникнути заносу. Найкраще використовувати ручне гальмо на низькій швидкості, щоб тримати машину під контролем.

Виберіть безпечне місце для зупинки
Якщо можете, знайдіть місце для безпечної зупинки. Шукайте рівну ділянку дороги без інших машин або перешкод. Придорожні смуги, порожні парковки або відкриті простори підходять для цього.

Перемикайте на низьку передачу
Щоб зменшити швидкість, перемкніть на нижчу передачу і повільно відпускайте педаль газу. Це дозволить двигуну допомогти уповільнити автомобіль.

Увімкніть аварійні сигнали
Не забудьте увімкнути аварійні сигнали, щоб попередити інших водіїв про вашу проблему. Це допоможе уникнути зіткнень і дасть іншим час відреагувати.

Дії при відмові гальм на автомобілі з АКПП

Використання ручного гальма
Використовуйте ручне гальмо, як на авто з механічною коробкою передач. Поступово збільшуйте натиск, щоб уникнути раптового блокування коліс.

Режим двигуна для зменшення швидкості
В автомобілях з автоматичною коробкою передач можна використовувати двигун для уповільнення. Переведіть машину в режим “Нейтральний” або “Drive” і повільно відпускайте газ. Це допоможе машині поступово зменшувати швидкість.

Ручне перемикання передач
Якщо у вашого автомобіля є функція ручного перемикання передач, скористайтеся нею для зниження швидкості. Переходьте на нижчі передачі поступово, як на механічній коробці передач.

Використання перешкод для зупинки
Якщо нічого не допомагає зменшити швидкість, використовуйте перешкоди для зупинки. Це може бути сніг, пісок або земля на узбіччі. Оберіть місце безпечного кювету, щоб уникнути перекидання або зіткнення з твердими об’єктами, такими як дерева або бетонні стовпи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Telegraf
Читайте також