Водіям назвали оптимальну погоду, коли авто слід “перевзути” у зимову гуму

Водіям варто вчасно замінювати літні шини на зимові, особливо коли прогнозують високу ймовірність снігопаду та замерзання доріг, повідомляє Cars Stuff.

Затримка у заміні літніх шин на зимові може бути небезпечною, оскільки перший снігопад може викликати непередбачувані умови на дорозі. Багато водіїв помиляються, вважаючи, що зимові шини призначені лише для снігу або льоду, і встановлюють їх лише при вищому градусі.

Справа в тому, що літня гума при температурі +7°С і нижче починає терпіти втрату своїх властивостей, так як вона замерзає. Це призводить до зменшення ефективності зчеплення, що в свою чергу подвоює гальмівний шлях.

Рекомендується переходити на зимові шини, коли температура опускається нижче нуля, а максимальна температура тримається на рівні 5-6°С протягом 5-7 днів. Це забезпечить надійний захист від складних умов на дорозі.

Дбайте про те, щоб ваш автомобіль мав зимову гуму до першого снігопаду, інакше керування ним може стати проблемою.

При купівлі нових шин важливо, щоб вони відповідали моделі вашого автомобіля, а також шини на обох осях були однаковими. Використання різних моделей гуми може стати причиною непередбачуваної поведінки автомобіля під час гальмування через відмінності у коефіцієнтах зчеплення.

Також важливо пам’ятати, що зимова гума може зноситися при високих температурах. Однак зношення буде істотним лише при температурі від +20°С.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело gazeta.ua
Читайте також