Водіям розповіли, чому з приходом морозів не рекомендується ставити авто на ручне гальмо

Водіям в Україні надали пояснення щодо того, чому неслід залишати автомобіль на ручнику взимку. Власники транспортних засобів і далі стикаються із ризиком знаходження свого авто із замерзлим ручником, особливо в окремих моделях.

Традиційна “радянська” автошкола попереджала, що залишення автомобіля на ніч із увімкненим ручником взимку може спричинити замерзання гальмівних механізмів.

Особливо це стосується автомобілів таких марок, як “Жигулі”, “Москвичі”, “Волги”, які використовували задні барабанні гальма. Збирання вологи між гальмівною колодкою та барабаном може призвести до замерзання всього механізму, зробивши його єдиною замерзлою деталлю.

Ще однією слабкістю став трос, який з’єднує важіль ручника та механізм приводу колодок, і який може замерзнути у напрямних трубках.

В сучасних автомобілях переважно використовують передні та задні дискові гальма, що зменшує ймовірність потрапляння води між колодками та дисками.

Однак слід враховувати також такі фактори, як потрапляння води в критичні компоненти, особливо в авто з можливим ураженням механізму ручного гальма.

Якщо власники авто впевнені у справності системи ручного гальма і уникали їзди по глибоких калюжах, використання ручника в морозну пору повинно бути безпечним.

У протилежному випадку рекомендується утриматися від ризику та вибрати парковку на автоматичній коробці передач або залишити авто на передачі у ручному режимі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело garage.hyser.com.ua
Читайте також