Водіям розповіли, як правильно накачувати колеса автомобіля взимку
Зима вносить свої виправлення у експлуатацію будь-якого транспортного засобу. Окрім основних систем і вузлів, особливий підхід вимагають автомобільні шини.
Немає потреби гадати про оптимальний тиск у шинах автомобіля — він визначений в інструкції з експлуатації. Також таблички із рекомендаціями щодо тиску можна знайти на внутрішній стороні дверей водія або на зворотньому боці лючка бензобака.
Для більшості легкових автомобілів виробники встановлюють оптимальний тиск у межах 2,2-2,4 атмосфери. Зазвичай майстер шиномонтажу накачує шини до цього рівня. Але коли авто залишається на вулиці, повітря в шинах починає остигати до рівня навколишнього середовища. Згідно з дослідженнями, при кожних 8 градусах зниження температури тиск у шинах падає на приблизно 0,1 атмосфери.
Іншими словами, при охолодженні від кімнатної температури +25 градусів до -10 градусів, наприклад, тиск у шинах зменшується на близько 0,4 атмосфери. Це означає, що з вихідних 2,2-2,4 атмосфер залишається фактично 1,8-2 атмосфери, що вище за норму.
Перш за все, недокачані шини суттєво погіршують керованість. Автомобіль стає менш стійким на дорозі і більше схильним до заносів на поворотах, особливо на слизькому зимовому покритті. Низький тиск в шинах також призводить до збільшення опору коченню, що підвищує витрату палива. Крім того, при недостатньому тиску шини швидше стираються, і цей процес відбувається нерівномірно.
Щоб уникнути цих негативних наслідків взимку, слід контролювати тиск у шинах лише після того, як транспортний засіб простояв на вулиці хоча б годину.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!