Як обрати ідеальний електромобіль: поради та рекомендації

Перш ніж зробити вибір щодо покупки електромобіля, важливо розібратися у різних параметрах, що визначають його характеристики. Серед них – ємність батареї, тип приводу, швидкість зарядки та потужність електромоторів. Адже кожен з цих аспектів впливає на ефективність, зручність та практичність використання автомобіля. Підбираючи електромобіль, важливо врахувати всі ці фактори та відповідно зважити всі їх “за” та “проти”.

Якщо ви плануєте замінити свій автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння на електромобіль, важливо знати, яку середню дистанцію ви подолаєте за день. Це допоможе вам визначити, який саме електромобіль з потрібним запасом ходу варто обрати.

Варто пам’ятати, що автовиробники рекомендують заряджати батарею електромобіля до 80% для щоденного використання, щоб забезпечити її тривалу експлуатацію. Повний обсяг заряду краще використовувати лише у випадках, коли це дійсно необхідно.

Подібним чином , якщо мінімальний рівень заряду батареї зазвичай не опускається нижче 20%, це також сприяє збереженню її тривалої роботи. Якщо врахувати це обмеження, типовий діапазон роботи автомобіля з електричним приводом становить близько 60% ємності батареї на щодень.

Порівнюючи показники запасу ходу і враховуючи, що зазвичай використовуєте близько 60% діапазону батареї, важливо зіставити ці дані з характеристиками конкретного електромобіля.

Для мешканців квартир зарядження електромобіля може бути викликом, оскільки вони часто не мають спеціального місця або доступу до розетки на 220-240 В. Хоча міська інфраструктура “швидких” зарядних станцій постійно розвивається, власне зарядження автомобіля може стати проблемою, особливо якщо ви хочете заряджати його протягом ночі.

Зарядка вдома має ще одну перевагу – ціна. Громадські зарядні станції можуть бути швидшими, але вони значно дорожчі. Тому мати власний зарядний пристрій для домашньої зарядки у гаражі не лише зручно, а й економічно вигідно.

Також, важливо розуміти, що при розгляді покупки електромобіля з запасом ходу понад 500 км за один заряд ви можете заплатити значно більше за такий автомобіль.

Не треба забувати, що подорожі за місто стають важливим аспектом для власників електромобілів, оскільки довгі відстані можуть вимагати значного запасу ходу. Хоча на електромобілях можна подорожувати між містами, мережа міжміських зарядних станцій ще не така розвинена. Тому важливо детально планувати маршрут і враховувати доступність зарядних станцій.

При виборі електромобіля варто розглянути і можливість придбання гібридного автомобіля. Гібрид дозволяє економити пальне та використовувати переваги електричної технології. Також варто врахувати можливість тримати як електромобіль, так і автомобіль з ДВЗ, особливо якщо вже є класична машина. Електромобіль можна використовувати для міських поїздок, економлячи на пальному, а авто з ДВЗ – для подорожей на великі відстані. Проте варто пам’ятати, що обслуговування двох автомобілів може бути дорожче.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Автопоради
Читайте також