Як правильно запустити авто, якщо розрядився акумулятор: водіям дали пораду

Перед тим, як запустити автомобіль від акумулятора іншого авто, важливо правильно підібрати дроти. Якщо ваш акумулятор розряджений і ви плануєте використати акумулятор іншого автомобіля, слід дотримуватися певних кроків, щоб це зробити безпечно та ефективно.

Перш ніж намагатися запустити автомобіль, перевірте стан розрядженої батареї, щоб впевнитися, що вона не пошкоджена. Переконайтеся, що немає здуття, витоків або інших проблем.

Також перевірте, чи все в порядку з електричною системою, особливо з запобіжниками. Якщо виявлено, що запобіжники перегоріли, не використовуйте зовнішнє джерело живлення для спроби запуску автомобіля, оскільки це може призвести до проблем у електричній системі автомобіля-донора.

Процедура запуску: Для запуску автомобіля від іншого авто потрібно вибрати якісні кабелі і переконатися, що вони чисті та без пошкоджень. Потім потрібно припаркувати працюючий автомобіль поруч із тим, що потрібно запустити. Після цього підключається позитивний кабель: один затискач позитивного (червоного) кабелю підключається до позитивної клеми батареї автомобіля-донора.

Підключіть позитивний кабель до розрядженої батареї: Потрібно підключити інший кінець позитивного кабелю до позитивної клеми акумулятора розрядженого автомобіля.

Підключіть негативний кабель до донорської батареї: Треба підключити один кінець негативного кабелю до негативної клеми донорської батареї.

Підключіть негативний кабель до землі: Прикріпіть інший кінець чорного кабелю до будь-якої частини металевого каркасу під капотом авто, що потребує заряджання, наприклад, до болта або іншої металевої деталі.

Зачекайте кілька хвилин: Почекайте принаймні 5 хвилин (і краще 30 хвилин), щоб заряджений акумулятор надав автомобілю з розрядженим акумулятором достатньо заряду для запуску двигуна. Потім спробуйте завести автомобіль.

Від’єднайте кабелі у зворотному порядку: Після успішного запуску двигуна від’єднайте кабелі в зворотному порядку, спочатку від’єднуючи негативний кабель.

Додаткові поради: Якщо ви спробуєте завести автомобіль з дизельним двигуном, що розряджений, спершу прогрійте свічки розжарювання. Це підвищить ймовірність успішного запуску.

Якщо спочатку не вдається запустити двигун, спробуйте кілька разів такі дії: залиште кабелі підключеними, вимкніть двигун і увімкніть запалення на автомобілі з розрядженою батареєю. Потім дайте робити автомобілю-донору працювати протягом 10 хвилин при 2000-3000 обертів на хвилину, щоб трохи зарядити обидві батареї. Після цього вимкніть автомобіль-донор і повторіть процес запуску.

Поширені помилки, яких слід уникати: Ніколи не намагайтеся завести автомобіль, якщо його двигун вже працює. Перед запуском переконайтеся, що запалення вимкнено, а електричні прилади вимкнені. Вибирайте автомобіль-донор з акумулятором такої ж або більшої ємності.

Пам’ятайте про правильний порядок підключення та відключення кабелів, використовуйте якісні кабелі з великим перерізом і дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Politeka
Читайте також