Як водію зупинити автомобіль, якщо відмовили гальма: має знати кожен

Гальмівна система автомобіля відіграє ключову роль у системі управління. Неочікувана її відмова може мати трагічні наслідки, тому кожен водій повинен заздалегідь зрозуміти, як діяти в такій ситуації.

Коли ви їдете на машині з механічною коробкою передач, важливо не панікувати. Якщо потрібно гальмувати, можна скористатися методом гальмування двигуном. Це означає, що ви поступово переключаєте передачі на нижчу, швидко натискаючи на зчеплення, щоб двигун не втратив зв’язку з коробкою передач. Важливо робити це плавно, коли оберти двигуна впадуть нижче червоної межі на тахометрі, щоб уникнути замірів.

У автомобілях з автоматичною коробкою передач часто є ручний режим, де ви можете поступово знижувати передачі. Якщо такого режиму немає, перемістіть важіль з положення “D” в положення “1”. Це дозволить передачі знижуватись самостійно.

Також можна використовувати метод “контактного гальмування”, торкаючись тертям предметів, наприклад, бордюрів або огорож, на невеликій швидкості і дуже обережно. У крайньому випадку використовуйте стоянкове гальмо, також на малій швидкості, щоб уникнути ризику перекидання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Hyser
Читайте також