Як вибрати вогнегасник і правильно ним користуватися в автомобілі: поради експерта

Безпека на дорозі – завжди висока пріоритетна мета для будь-якого водія. Одним з найважливіших елементів безпеки є наявність вогнегасника в автомобілі. Однак, просто мати вогнегасник не достатньо – важливо знати, як правильно вибрати його і вміти користуватися в разі необхідності.

Існує кілька типів вогнегасників, але рекомендовано використовувати лише порошкові та діоксид вуглецеві.

При виборі вогнегасника, перш за все, слід звернути увагу на типи пожеж, які можуть виникнути в автомобілі.

Порошкові вогнегасники ефективні проти відкритого полумʼя, підходять для широкого температурного діапазону. Але є і свої недоліки, такі вогнегасники не рекомендуються використовувати для електромобілів, адже вони являються токсичними, можуть залишати плями та пошкодити електроніку.

Вогнегасники з діоксидом вуглецю діють шляхом охолодження зони загоряння, підходять для гасіння живого електрообладнання та не залишають залишків, що є великим плюсом. Серед недоліків можна віднести те, що вони випускають пари, які можуть викликати нудоту, головокружіння та обмороження при контакті з піною.

Також, при виборі вогнегасника треба звернути особливу увагу на розмір. Вибирайте вогнегасники відповідного розміру: для автомобілів об’ємом принаймні 2 літри, для вантажівок – принаймні 5 літрів.
Не забувайте перевіряти термін придатності, впевніться, що вогнегасник знаходиться в межах терміну придатності (4-10 років для порошкових та 10-15 років для діоксиду вуглецю). Довіряйте лише надійним виробникам і переконайтеся, що є всі необхідні сертифікати.

Згідно з Дорожнім кодексом, вогнегасник повинен бути закріплений в місцях, визначених виробником. Якщо дизайн автомобіля не передбачає такі місця, вогнегасник слід розміщувати в легкодоступному місці, подалі від джерел тепла і прямого сонячного світла для запобігання вибуху вогнегасника, оскільки це балон під тиском.

Враховуючи ці поради, ви зможете вибрати найбільш підходящий вогнегасник для вашого автомобіля та вміло використовувати його в разі необхідності. Пам’ятайте, безпека завжди на першому місці!

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело AVTOSOTA
Читайте також