Як зарядити електромобіль від генератора: корисні поради

Логічне питання: якщо можна живити будинок від бензогенератора, то чи можна зарядити від нього електромобіль? Точної відповіді немає, але ми пропонуємо розглянути можливі варіанти.

Наявність розетки на панелі генератора, схожої на домашню чи гаражну, дає власникам електромобілів надію на корисність цього автономного джерела енергії. Надія в цілому виправдана, але нижче ми наводимо кілька важливих застережень.

Як підключити генератор до електромобіля

Зарядка відбувається так само, як від домашньої розетки на 220 вольт змінного струму. Але варто бути готовими до кількох можливих проблем:

– Генератор може мати недостатню потужність. Більшість побутових бензогенераторів мають потужність близько 3,5 кВт (3500 ватт), тоді як електромобілю, залежно від розміру батареї та зарядного пристрою, зазвичай потрібно мінімум 3,0 – 7,0 кВт.

– Електромобіль може не приймати струм і показувати помилку на екрані через відсутність заземлення в розетці. Це часто трапляється з моделями Tesla, але заземлити генератор не так складно.

– Автомобіль може показувати помилку зарядки через невідповідність параметрів струму. Ідеально електромобілю потрібен змінний струм з чистою синусоїдою, а не з модифікованою. Хоча більшість генераторів не забезпечують чисту синусоїду, зарядний пристрій електромобіля в більшості випадків справляється і з модифікованою.

Як довго електромобіль заряджається від генератора

Зарядка електромобіля від генератора триває досить довго — приблизно стільки ж, скільки і від звичайної домашньої розетки. Бензогенератор не має достатньої потужності для швидшої зарядки. Наприклад, Nissan Leaf з батареєю ємністю 62 кВт*год заряджатиметься до повного не менше 12-13 годин.

Скільки бензину потрібно для зарядки електромобіля

Для власника електромобіля питання витрати бензину може здатися незвичним, але генератор потрібно заправляти. Типовий китайський генератор потужністю 3,5-4,5 кВт споживає 0,7-3,0 літри бензину на годину, залежно від навантаження.

При зарядці електромобіля витрата пального становитиме приблизно 2,0-3,0 літри на годину. Щоб розрахувати витрати в кілометрах, потрібно знати, скільки кіловат-годин споживає ваш електромобіль на 100 км.

Наші приблизні розрахунки показують, що для Nissan Leaf на 100 км пробігу при використанні генератора потрібно близько 15 літрів бензину. Враховуючи втрати на перетворення енергії в генераторі, це не так вже й багато.

Безпека при зарядці електромобіля

Заряджати електромобіль від бензогенератора безпечно, якщо дотримуватися основних правил роботи з електроприладами та легкозаймистими речовинами. Однак важливо враховувати потужність, яку автомобіль споживає від генератора. Це можна контролювати за допомогою бортового комп’ютера автомобіля або спеціального додатку на смартфоні (наприклад, Leaf Spy для Nissan Leaf).

У перші хвилини зарядки потрібно стежити за генератором, щоб він не перегрівався і не зазнавав надмірного навантаження. Хоча генератор має аварійний захист, який повинен припинити зарядку у разі надмірного струму, краще додатково контролювати процес на початку.

Отже, як аварійний варіант, такий спосіб зарядки електромобіля цілком підходить, якщо сам електромобіль не буде проти. Це буде дорого і довго, але тепер ви знаєте, що маєте запасний варіант на випадок блекауту.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-Україна
Читайте також