Як збільшити термін служби автоматичної коробки передач: поради від експертів

Автоматична коробка передач (АКПП) – це одна з найскладніших і найдорожчих деталей авто. Її ремонт або заміна може коштувати дорого, тому водії намагаються подовжити її термін служби, щоб уникнути великих витрат. Експерти з ampercar.com дали кілька порад, як зробити так, щоб АКПП працювала довше і не ламалася.

1. Прогрів коробки передач перед поїздкою

Перед поїздкою важливо прогрівати не лише двигун, а й коробку передач. Двигун трохи нагріває автоматичну коробку, але цього недостатньо для повного прогріву масла в ній. Щоб рідина в коробці досягла потрібної температури, варто проїхати 5-10 хвилин на невеликій швидкості, уникаючи різких рухів і сильних навантажень. Це особливо важливо взимку, коли масло в коробці може сильно охолонути.

2. Уникайте частого використання нейтральної передачі

Часте використання нейтральної передачі (N) на світлофорах чи в заторах може зашкодити коробці передач. Перемикання між режимами N і D (рух) зношує внутрішні деталі. Автоматична коробка краще працює, коли ви залишаєте її в режимі руху. Також небезпечно перемикати з D на R (задній хід) на високих обертах двигуна, адже це може пошкодити трансмісію, особливо якщо намагаєтесь вибратися з багнюки чи снігу.

3. Правильне паркування на ухилі

Коли паркуєшся на схилі, важливо не покладатися лише на режим “P” у коробці передач. Це може перенавантажити коробку, особливо на крутому схилі. Щоб уникнути проблем, спочатку потрібно поставити авто на ручне гальмо, а вже потім перемикати в “P”. Так автомобіль утримуватимуть гальма, а не коробка передач, що допоможе уникнути її поломок і збереже на довше.

4. Буксирування автомобіля з АКПП

Якщо потрібно буксирувати авто з автоматичною коробкою передач, потрібно бути дуже обережним. Спершу, двигун повинен працювати, щоб мастило в коробці передач циркулювало. Максимальна відстань для буксирування – до 30 км. Якщо буксирувати довше, коробка може перегрітися і зламатися. Якщо авто не заводиться, краще викликати евакуатор, бо довга буксировка без працюючого двигуна може сильно пошкодити коробку.

5. Регулярне обслуговування і заміна масла

Хоча деякі сучасні коробки передач вважаються такими, що не потребують обслуговування, фахівці радять все ж таки міняти масло в автоматичній коробці передач. З часом масло втрачає свої властивості, що може погіршити роботу всієї системи. Регулярна заміна масла (приблизно кожні 50 000-60 000 км, але точний термін краще дізнатись у виробника) допомагає уникнути зношування і перегріву деталей, а також продовжити термін служби коробки передач.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також