4 найкращих кросовера за 10 000 доларів і дешевше

Якщо ви давно мрієте про власний кросовер, але ваш бюджет обмежений 10 000 доларів, не варто здаватися. На вторинному ринку є кілька цікавих варіантів, які точно заслуговують на вашу увагу. Давайте розглянемо найкращі пропозиції на сьогоднішній день.

Mitsubishi ASX

Презентація Mitsubishi ASX (в ряді країн він також позначається як RVR, а в США – Outlander) відбулася у 2010 році. За технічними параметрами та габаритами цей SUV більше схожий на Outlander та Lancer X. Ходова частина базується на стійках МакФерсона спереду та багаторичажній системі на задній осі.

Протягом своєї історії кросовер пережив три глобальні рестайлінги – у 2012, 2016 та 2020 роках. Однак кардинальні зміни стосувались лише оформлення кузова та внутрішньої комплектації. Після 2016 року з лінійки двигунів прибрали 1,8-літровий агрегат.

Серед переваг моделі можна відзначити впевнене поводження на пересіченій місцевості та у поганих дорожніх умовах. Якщо ж автомобіль їде по рівному асфальту, варто звернути увагу на щільне шасі та інформативне кермо.

Також тут грамотно налаштовані гальмівні механізми. А завдяки дорожньому просвіту у 195 мм автомобіль без проблем справляється з легким бездоріжжям. Багажний відсік має великий проєм, а об’єм вільного простору досягає 415-1219 літрів в залежності від конфігурації.

А ось що стосується внутрішнього убранства, то для деяких покупців воно може здаватися застарілим. Обробні матеріали тут бюджетні, а стійкості до зносу не спостерігається. Крім того, в автомобілі бідне бортове оснащення – наприклад, клімат-контроль працює на одну зону, кермо та лобове скло не мають обігріву.

Також Mitsubishi ASX не може похвалитися особливим рівнем комфорту для пасажирів на задньому ряду. Під час їзди по розбитій дорозі відчуваються усі особливості жорсткої підвіски.

Читайте також: Назвали 5 ознак, як поліція визначає нетверезих водіїв

Skoda Yeti

Ще в сегменті кращих кросоверів до 10 000 доларів варто звернути увагу на Skoda Yeti. Це компактний автомобіль, який був презентований у вигляді концепту ще в 2005 році. Серійний зразок 2009 року на базі «тележки» PQ35 став близьким родичем Volkswagen Golf і Tiguan.

Протягом своєї історії модель пережила безліч змін та отримала кілька модифікацій. Зокрема, її можна купити як у передньопривідному, так і в повнопривідному виконанні.

Спочатку на вибір пропонувалося два турбовані агрегати (1,2 TSI на 105 к.с. та 1,8 TSI на 160 «коней»). Разом з ними працював 7-діапазонний робот DSG або 8-ступінчаста «механіка». Після цього лінійку поповнив 2,0-літровий дизельний агрегат з 8-діапазонним DSG та 122-сильний мотор на 1,4 літра.

Після глобального рестайлінгу у 2013 році Skoda Yeti продовжувала продаватися до 2018 року. У цій версії використовувався новий екстер’єр та більш багате бортове оснащення.

Крім того, інженери оновили муфту Haldex у трансмісії, а також до вдосконалених турбованих моторів авто стали комплектувати 1,6-літровим атмосферним двигуном з 6-діапазонною АКПП.

Серед переваг кросовера варто відзначити лаконічний, але якісний та продуманий салон. Для пасажирів на задньому ряду доступний вагомий запас вільного простору в колінах та над головою. Спинки також підтримують регулювання по рівню нахилу.

Обсяг багажного відділення невеликий (всього 322 літри), але сам відсік продуманий з точки зору ергономіки. Під час їзди по розбитій дорозі підвіска Skoda Yeti веде себе трохи жорстко, однак щодо маневреності жодних нарікань немає. Автомобіль впевнено входить в повороти та зберігає динаміку при наборі швидкості.

Nissan Juke

Складаючи рейтинг найкращих кросоверів, не можна обійти стороною культовий японський автомобіль з епатажною зовнішністю Nissan Juke. Його представили публіці у 2010 році, а серед ключових «сусідів» по платформі виявилися моделі Tiida, Micra, Note.

Компактний SUV постачався з 1,6-літровими бензиновими двигунами з запасом сил від 94 до 200 «коней», а також з варіативними або механічними коробками. Привод був лише переднім або повним.

Підвіска Nissan Juke визначалася приводом. Передньоприводні варіанти мали на задній осі напівзалежну балку, тоді як моделі з повним приводом базувалися на незалежній 3-ривачажній схемі. У всіх версіях спереду розміщувалися безальтернативні стійки MacPherson.

Після рестайлінгу 2014 року автомобіль змінив зовнішність та оформлення інтер’єру, а також отримав більш розкішне бортове оснащення. Це дозволило йому залишатися «на плаву» до 2020 року.

Якщо говорити про слабкі сторони моделі, то це обмежений запас місця на задньому ряду. Крім того, в автомобіль не завжди просто сісти, оскільки проєм вузький, а пороги не прикриті. Обсяг багажного відсіку невеликий при будь-якій модифікації.

Під час подолання ям або «лежачих поліцейських» пасажирам другого ряду буде некомфортно. Але ось з естетичної точки зору Nissan Juke явно не залишить нікого байдужим, адже виглядає він епатажно та оригінально. Як і оформлення інтер’єру, яке виглядає цікаво. Приладні щитки зберігають колодцевидне виконання, а декоративні вставки різних кольорів підкреслюють елегантність внутрішнього оздоблення.

За ходовими якостями Nissan Juke також не викликає запитань. Він їде динамічно та швидко, а повноприводний варіант і зовсім є справжнім «гарячим» автомобілем.

Це цікаво: Шість фраз, які поставлять на місце патрульного під час зупинки автомобіля

Toyota RAV 4

У сегменті до 10 000 доларів цілком реально підібрати надійний і доглянутий варіант Toyota RAV 4 другого покоління. А якщо врахувати нижню межу ринку, то можна навіть розраховувати на третє покоління. В інтер’єрі кросовера все скромно і лаконічно.

Також у «японця» більш жорстка підвіска, а бензинові агрегати не комплектуються турбованими нагнітачами.

Щодо надійності вузлів – жодних нарікань немає. Але багато хто вважає автомобіль неубиваним і не звертає на нього достатньої уваги, не забезпечуючи належного сервісного обслуговування. Тому при покупці кросовера на вторинному ринку слід ретельно перевіряти його стан.

Серед інших мінусів варто виділити уразливе до корозії лакофарбове покриття.

Проте Toyota RAV 4 залишається досить популярним на українському вторинному ринку кросовером, представленим у широкому ціновому діапазоні. Модель обирають переважно через місткий багажник, просторий салон та надійні, довговічні комплектуючі.

Його підвіска ідеально адаптована під українські дороги та не боїться пересування по бездорожжю. А витривалі двигуни проходять по 400-500 тис. км пробігу без серйозних поломок.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також