Чи може автомобільний акумулятор вдарити вас струмом: що важливо знати
Деякі автовласники побоюються самостійно обслуговувати акумулятор, вважаючи, що можуть отримати удар струмом. Наскільки виправданий цей страх? Відповідь на це питання дали експерти видання SlashGear.
Перш за все зазначається, що звичайний свинцево-кислотний акумулятор легкового автомобіля практично не здатний завдати електротравму людині. Використовувана ним напруга становить всього 12 вольт, тоді як для ураження електричним струмом потрібно мінімум 50 вольт. АКБ здатна викликати у вас легке поколювання при дотику до клем вологими руками.
Реальні небезпеки акумуляторів
У той же час не варто легковажно ставитися до власної безпеки при поводженні з батареєю. Ключовою небезпекою залишається сірчана кислота, яка знаходиться всередині АКБ і може витекти з пошкодженого або старого акумулятора. Якщо електроліт потрапить на шкіру або в очі, це спровокує хімічний опік. Підступність цієї травми полягає в тому, що вона з’являється не відразу, а через кілька годин. Якщо ви контактували з кислотою, потрібно негайно промити уражене місце проточною водою протягом 15-20 хвилин.
Також експерти рекомендують дотримуватися крайньої обережності під час «прикурювання» розрядженого акумулятора. Якщо підключити негативний провід до мінусової клеми розрядженої батареї, то можна спровокувати іскру або навіть вибух. Важливо заземлювати негативний затискач на металеву частину кузова подалі від акумулятора.
Електромобілі – особливий випадок
Тут вже присутній не тільки звичайний 12-вольтовий акумулятор, але і літій-іонна батарея напругою 400-800 вольт. Якщо ви торкнетеся оголених силових кабелів, що ведуть від або до батарейного блоку, то для вас це може закінчитися летальним результатом. Усвідомлюючи всю ступінь загрози, виробники електрокарів передбачили різні системи безпеки: автоматичні вимикачі і самоізолюючі батарейні блоки при аваріях.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!