Топ-3 ненадійних електричних кросоверів, яких краще уникати
Не так давно експерти британського інтернет-порталу What Car? провели цікаве дослідження, метою якого було визначення надійності популярних електричних автомобілів, зокрема кросоверів. Під час онлайн-опитування виявилися понад 21 тисяча учасників, які оцінили 178 моделей електричних кросоверів, що були випущені не пізніше ніж за п’ять років. В результаті, експерти сформували рейтинг найменш надійних електричних SUV. Давайте разом розглянемо трійку найбільш проблемних моделей.
1. Opel Mokka Electric
Першу сходинку у рейтингу проблемних електрокросоверів посідає Opel Mokka, випущений у 2020 році. Ця модель є останнім поколінням відомої серії міні-кросоверів, яка вперше з’явилася на світлових екранах у 2012 році на автосалоні в Женеві. У Великобританії цей автомобіль відомий як Vauxhall Mokka, а в США та Китаї — як Buick Encore.
Власники Opel Mokka зазначили, що основними проблемами є надійність акумуляторної батареї, двигуна та електросистеми. Загальний індекс довіри моделі склав лише 60,6%. Так, 40% володарів кросовера зіткнулися з необхідністю ремонту акумулятора, в той час як 27% відзначили поломки мультимедійної системи.
Типові проблеми включали також поломки кондиціонера та роботи електросистеми, з якими стикалися 13% та 13% власників відповідно. Більшість (50%) цих поломок було усунуте менш ніж за тиждень, однак для інших це все ж зайняло більше часу.
2. Jaguar I-Pace
На другій сходинці нашого антирейтингу — електричний Jaguar I-Pace. Ця модель, вперше представлена на Женевському автосалоні у 2018 році, хоч і здобула відразу кілька призів та отримала п’ять зірок на краш-тесті, проте власники залишилися не надто задоволеними.
Рейтинг надійності Jaguar I-Pace становить 85,9%. За результатами опитування 42% водіїв стикалися з поломками. Хоча деталі поломок не розкриті, 58% відзначили, що на усунення несправностей пішло понад тиждень. При цьому 35% випадків вимагали серйозних ремонті, коли автомобіль втратив здатність до самостійного пересування.
3. Audi Q8 e-tron
Замикає трійку надійності електричний Audi Q8 e-tron, серійний випуск якого розпочався у 2018 році. В цілому, цей середньорозмірний п’ятидверний SUV вражає своєю потужністю – 408 к.с. (300 кВт) та швидкістю до 200 км/год, а також запасом ходу до 400 км.
Проте з рейтингом надійності 92,6% Q8 e-tron потрапив до списку найменш надійних електричних кросоверів. 40% власників повідомили про виникнення несправностей, переважно пов’язаних з електронними системами та недостатньо якісною роботою інформаційно-розважальної системи. На електрику поскаржилися 25%, а на мультимедіа – 15%. У 30% випадках ремонт вимагав більше ніж одного тижня.
Надійні моделі
Що стосується надійності електричних кросоверів, то, згідно з опитуваннями, на першому місці опинився Ford Mustang Mach-E, який не отримав жодних нарікань з боку власників. Друге місце зайняв BMW iX3 – тут були висловлені побоювання щодо належного функціонування інформаційно-розважальної системи. А трійку лідерів закриває Tesla Model Y, з якою 12% опитаних стикалися з проблемами в електросистемі та мультимедіа.
Таким чином, коли мова йде про покупку електричного кросовера, важливо врахувати не лише їхні характеристики, але й відгуки власників. Будьте обізнаними на ринку електромобілей і вибирайте з розумом!
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!