Багато водіїв звикли заправлятися на АЗС на певну суму, щоб точніше розрахувати бюджет своїх витрат на авто. Досвідчений заправник пояснив «SUV News», чому краще так не робити.
На перший погляд заправлятися на конкретну суму зручно, оскільки не потрібно рахувати, скільки ти винен АЗС – просто віддай гроші і скажи «на все». Але з технічного боку є деякі заковики. Річ у тім, що паливні колонки не забезпечують стовідсоткової точності під час вимірювання палива. Стандарти в Україні допускають недолив палива на рівні 0,5% за кожну операцію. Причому, ця похибка дуже рідко буває на користь клієнта. Може здатися, що це мізерно мало, але коли йдеться про заправку на великі суми, то ситуація змінюється.
Наприклад, за ціни бензину А-95 на рівні 55 грн/л, за 500 грн має надійти 9,09 літра. Колонка ж може округлити до 9,05 л, що трохи недодає палива, еквівалентного 2,5 гривні. Якщо помножити ці гроші на сотні заправок на день, то можна отримати непомітний, але стабільний додатковий дохід для АЗС. Більш регулярні перевірки мереж незалежними експертами показують, що багато АЗС нехтують державними стандартами й іноді недоливають до 4-5% пального. А це вже зовсім інші суми.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Поняття «поганий водій» часто має суб'єктивне забарвлення, тому у кожного своя думка з цього приводу.…
Багато водіїв сучасних автомобілів, оснащених функцією дистанційного запуску двигуна, охоче користуються цим нововведенням. Наприклад, вранці,…
Експлуатація автомобіля на холостому ходу, як і раніше, залишається спірною темою. У деяких країнах тривала…
Одним із найпоширеніших порушень ПДР в Україні є перевищення швидкісного ліміту, за що передбачено адміністративний…
Багато водіїв вважають гальма в автомобілі порятунком від неприємностей, однак на ділі їхнє використання іноді…
Останнім часом в Україні почастішали випадки позбавлення водійських прав. Найчастіше це відбувається за звинуваченням у…